Wpis z mikrobloga

@kravjec: Swetru to bankster, nie obniży podatków przedsiębiorcom tylko podwyższy podatki rolnikom. Część osób powie, że to sprawiedliwe, tyle tylko, że to absolutnie nic nie zmieni dla przedsiębiorców a jedynie przywali w rolników. To jest takie zawistne podejście, "sąsiad ma lepiej ode mnie to powinno się mu dopieprzyć, żeby miał tak samo źle jak ja". Nawet się nie łudzę, że cel nowoczesnejPO byłby odwrotny.
@kravjec: Wielkoobszarowych rolników to faktycznie nie obchodzi, że tyle płacą, bo dla nich to mała kwota. Co innego rolnicy posiadający ok. 30 ha, dla nich to i tak niemałe pieniądze. zwłaszcza, gdy każdy grosz wydaje się w przemyślany sposób (tak przynajmniej sądzę, bo widzę jak jest w mojej okolicy). Niemniej jednak jeśli chodzi o przedsiębiorców to faktycznie ta liczba przeraża.
@kravjec: Czyli rolnik będzie płacił tyle co przedsiębiorca, rozumiem ze też będzie mógł zbankrutować i zostać bezrobotnym, jak również płacić podatek dochodowy (bo teraz czy masz zysk czy go nie masz płacisz),
@white_duck: i tu sie pełni zgadzam, mało jest w Polsce osób które myślą tak jak TY