Wpis z mikrobloga

Uwaga Mirki, zgodnie z zapowiedzią, OP dostarcza #lernercity

Po pierwsze, rzekomo w Cities Skylines istnieje granica maksymalnej liczby ludności w wysokości jednego miliona. Chciałbym stanowczo zdementować tę informacje, obecnie Lerner City ma prawie 1mln 50tys ludzi i dalej rośnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

FAQ:
Jak ile godzin już siedzisz nad tym miastem?
Odp: nie umiem się doliczyć do takiej liczby, tak długo.

Jakich ważniejszych modów używasz?
Odp: Używam:
- PopBalanceMod - balansuje populacje i wykorzystanie budynków, poprawia żenujące domyślne absurdy, np taki że w 20 piętrowym biurowcu pracuje max 25 osób.

- Improved AI - poprawia inteligencje pojazdów i wykorzystanie dróg, likwiduje problem wykorzystywania tylko jednego pasa. Polecam, must have.

- Maximum RCI mod - od około 500tys ludzi musiałem włączyć mod na zmaksymalizowanie zapotrzebowania, bez niego zapotrzebowanie na wszystko wynosiło stałe 0. Bug w grze. Trochę cheat ale postanowiłem dalej rozwijać miasto żeby zobaczyć jak wygląda po ciemku w After Dark.

Czy dostanę save do twojego miasta? Chciałbym to wypróbować u siebie.
Odp: Tak, dostarczam całe archiwum z /AppData/Local/ColossalOrder
wystarczy je rozpakować i tam wkleić. Są tam zawarte wszelkie budynki nie będące w grze np WTC One, The Shard, Burj Khalifa. Jest tam najnowszy save z ludnością powyżej 1mln. Do pobrania TUTAJ
UWAGA - nie nadpiszcie swoich save'ów czy innych rzeczy!

No to zaczynamy!

#citiesskylines
#pcmasterrace
#gry
#chwalesie

Centrum miasta:
Pobierz l.....r - Uwaga Mirki, zgodnie z zapowiedzią, OP dostarcza #lernercity 

Po pierwsz...
źródło: comment_g1q2qXupthwz0ZptHaFFBui4QN8QXlYp.jpg
  • 57
@lerner: Śmieci widzę na 150%, typowe :D Ale dochodu spodziewałem się większego!

I fajnie zachowany układ ulic. Widać, że każda dzielnica ma swój.

Pytanko: czy zaczynałeś grę z zamysłem zbudowania takiego miasta czy ot tak sobie zacząłeś i potem jakoś tak poszło?
Śmieci widzę na 150%, typowe :D


@wojtek_bez_portek: dotarłem do limitu obiektów i nie mogę już zbudować nowej spalarni/wysypiska.

Ale dochodu spodziewałem się większego!

gra jest trochę zbugowana, w pewnym momencie sięgał +150k tygodniowo, potem nagle spadł do 10k i tak dziwnie to wygląda.

Pytanko: czy zaczynałeś grę z zamysłem zbudowania takiego miasta czy ot tak sobie zacząłeś i potem jakoś tak poszło?

chciałem zbudować metropolię z prawdziwego zdarzenia ( ͡°
@lerner:

gra jest trochę zbugowana

Zajebista gra w budowanie metropolii w której nie możesz zbudować metropolii, bo wszystko się buguje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
To pewnie grunt pod DLC ( ͜͡ʖ ͡€)

chciałem zbudować metropolię z prawdziwego zdarzenia

Tak myślałem. Widać, że miałeś większy plan na wszystko. Gratki, ładne miasto!
Zajebista gra w budowanie metropolii w której nie możesz zbudować metropolii, bo wszystko się buguje ( ͡° ʖ̯ ͡°) To pewnie grunt pod DLC ( ͜͡ʖ ͡€)


@wojtek_bez_portek: generalnie cały problem polega na tym że jeżeli chcesz zbudować duże miasto, wymagania sprzętowe gry rosną a tego nie chce producent.

Samo Improved AI zwiększa narzut o około 20-25%. Do tego przy takiej liczbie ludności
@lerner: Jak pierwszy raz rzuciłem okiem to wygląda na jakąś "typową" amerykańską metropolię z lotu ptaka. Inna sprawa że miasto jest znacznie lepiej przemyślane niż spora część tego co się odstawia w urbanistyce w Polsce
@lerner: Dzięki stary... Właśnie wydałem 40 cebulionów na klucz... Zawsze jarało mnie Simcity, Simcity 2000 i Transport Tycoon, a widzę, że od tamtej pory troszkę to poszło do przodu... ;)
Ogarnę sobie te mody, które dałeś i będzie gitarka :)