Wpis z mikrobloga

Mirkokoksy, jade od niecalych dwoch miesiecy reg park's beginner routine, dieta dopieta dopiero od trzech tygodni, ale waga jak stanela na 92kg tak stoi, albo spada. Najpierw jadlem 3200kcal, potem podbilem do 3500kcal. Jestem zalany, bo przez ostatni rok pofolgowalem sobie, tak na oko 20-25%bf, 189cm. Nie mam mięśni, więc gdzie idzie to cale zarcie??? Podbijać dalej? Aha, probuje mase zrobic i dopiero na wiosne redukcja. #mikrokoksy #silownia #dieta
  • 25
  • Odpowiedz
Kwestia psychiki, #!$%@? sie caly rok i pluje sobie w brode, ale nie chce teraz redukowac i wazyc 80kg jak szczur. Startuje z tego co mam i bede uwazal, zeby sie nie zalac za bardzo, Chce mozliwie czysta mase miesniowa, moze byc nawet rekompozycja, mam chyba przeciwienstwo anoreksji - panicznie boje się, ze schudne :P. Prowadze dziennik zywieniowy, non-stop monitoruje wagę plus lustro - krzywdy sobie nie zrobie mam nadzieje.
@TheIceman
  • Odpowiedz
@TheIceman: 1. To nie jest tak, ze chce teraz nalapac jakiejs szalonej masy, a potem jeszcze szybciej redukowac. Chce zrobic wszystko powoli i na spokojnie - mam czas - jak sie teraz zastanowilem to bardziej zalezy mi na rekompozycji - nie chce tez sie jakos super wycinac, jak na razie 15%bf to jest dla mnie swietna sylwetka.
2. Lustro i waga? Jesli waga mniej wiecej stoi, a w lustrze widze
  • Odpowiedz
@zavisha: Mi na 3200kcal wiekszosc kalkulatorow zaleca redukcje, a waze 2kg wiecej. Na te wage to 4000kcal+. Oczywiscie nie z dnia na dzien tylko stopniowo.
To jedna sprawa, trening mi sie nie podoba, za mala intensywnosc, gdyby jeszcze te 5x5 byly stalym ciezarem to moze, ale jak startujesz od 60% maxa to laskoczesz miesnie a nie trenujesz.
Trzecia sprawa, jak jestes ulany z BF 25% i wejdziesz na 4000kcal z
  • Odpowiedz
@Slith: W koncu jakies konkrety. Masz jakies artykuly o wrazliwosci insulinowej i estrogenie przy wysokim BF? Doczytam i przechodze na typowa redukcje od przyszlego tygodnia. Co sadzisz o utrzymaniu obecnego bilansu i rekompozycji?
Intensywnosc tez mi sie nie podobala, dlatego szybko ogarnalem moje maxy na 5 powtorzen i jade nimi. Chociaz wolalbym wiecej powtorzen w serii.
  • Odpowiedz
@Slith: OK, zaczynam redukcje do 15%BF. Pytanie jak? Zostawic to 3500kcal i odejmowac co tydzien po 100kcal? A moze patrzec na wage i gdy przestanie spadac to wtedy redukowac po 200? Czy przeliczyc od nowa zapotrzebowanie i zaczac z buta?
  • Odpowiedz
@zavisha: dalem ci linka do arta o redukcji, tam masz wszystko napisane.

TLDR wylicz swoja przemiane materii, pewnie bedzie z 3000kcal, utnij 300kcal na poczatek. Jak bedzie stalo wszystko w miejscu to ucinasz po 100kcal/tydz. Jak bedzie leciec waga to nie ucinasz. Nie szalej z ucinaniem bo spowolnisz metabolizm. Jak ucinasz stopniowo to organizm da sie oszukac, jak utniesz nagle duzo to po ptokach, jestes miesiac w plecy.
  • Odpowiedz
@Ch-jogromPL: do 10% nie wiem czy zjade, bo nigdy w zyciu nie mialem szesciopaka (mocne endo), ale zobaczymy jak to bedzie szlo, na razie cel to 15%. Przeliczylem jeszcze raz kcal (zaczynam od 2800) i ogień.
  • Odpowiedz
@zavisha: no ja tez mocne endo (ważyłem 130kg kiedyś) i wtedy zleciałem do 10% bf na tłuszczówce, teraz po paru latach z 111kg zjechałem <95kg i 8%bf stosując pod koniec paru miechów vlcd, żeby na max to dociąć
  • Odpowiedz