Wpis z mikrobloga

@MoreDinero: Ale ćwieka mi teraz zabiłeś :)

Do tej pory przecinek stosowałam pomiędzy tymi wyrazami, ale nie zamiast przecinka stawianego "przed", a dodatkowo. Odzwierciedlało to sposób, w jaki sama intonuję i robię przerwy podczas rozmowy. Na przykład:

Wydawało mi się to naturalne - szczególnie, że w taki sposób robię pauzy w zdaniu.


Zamiast przecinka przed wyrazami "szczególnie" i "zwłaszcza" stosowałam zawsze myślnik, bo traktowałam to jako początek wtrącenia.

Znam i repsektuję
@MoreDinero: Ja pamiętam stwierdzenie z podręcznika z podstawówki, że wyrazu "że" oraz "więc" nie pisze się na samym początku zdania. Rozumiem, że mowa potoczna zezwala na takie wtręty. Btw. kto wstawia przecinek na początku zdania??? Pamiętam jak moja była pisała zawsze słowo "my" oraz "nas/ nasz" z dużej. Wywoływało to u mnie zawsze dyskomfort przy czytaniu np. mail.
@hacerking:

tak na prawdę, to moje wypowiedzi miały charakter humorystyczny. Zdanie można zacząć od dowolnego słowa, w szczególności kiedy jest to np. dokończenie zdania poprzedniego, przerwanego itd. Możliwe, że nie jest to zbyt literackie, w sensie, że literat nie napisze artykułu zaczynając go od "ale taguj #tag", bo jest to styl języka mówionego (a w tym konkretnym przypadku styl języka ordynarnego). Natomiast, tak jak kolega u góry napisał "Że się
@MoreDinero: Napierw, mówicie, że, zwroty, grzcznościowe, pisze się z małej, tylko jedynie. W oficjalnych Pismach, można, pisać z dużych, teraz, że, przed że nie, stawia się, przecinka,.
can't in to Polski, języ.k ;/