Wpis z mikrobloga

Witam!!! Właśnie okazało się, że dostałam się na AiR na wydział IMiR na AGH. Co prawda, dostałam się już we wcześniejszej rekrutacji, ale nie zawiozłam papierów( ͡ ͜ʖ ͡). Mam wątpliwości czy to mój wymarzony kierunek - wolałabym raczej studia nastawione bardziej pod kątem programistycznym (na EAIiIB zabrakło punktów). Oprócz tego jestem na infie we Wroc, jednak sama infa również nie do końca mnie satysfakcjonuje. Mam teraz pytanie - czy polecacie ten wydział i AiR na AGH? Przede wszystkim jak kształtują się perspektywy pracy po tym kierunku? Czytałam że zarobki i ogólnie perspektywy w Polsce po AiRze, a w szczególności po wydziałach mechanicznych są nieproporcjonalne do wkładu pracy na studiach, co niestety nie zachęca... A, i jaki jest mniej stosunek ilości fizyki do matematyki? Po przeczytaniu syllabusu mam wrażenie że jest tam głównie fizyka...
Proszę o info, jak to rzeczywiście jest ( ͡º ͜ʖ͡º).
PS. Oczywiście nie oczekuję, że ktoś podejmie za mnie decyzję, chcę jedynie zasięgnąć informacji.

#agh #imir #air #studia #praca
  • 8
A wie ktoś może gdzie ludzie pracują i co robią po tym kierunku? Czytałam na stronie uczelni, ale nie wiem jak wyglądają realia :P
Mam wątpliwości czy to mój wymarzony kierunek - wolałabym raczej studia nastawione bardziej pod kątem programistycznym (na EAIiIB zabrakło punktów). Oprócz tego jestem na infie we Wroc, jednak sama infa również nie do końca mnie satysfakcjonuje.


@Kitkaa: #logikarozowychpaskow
To co Ty w końcu chcesz robić? :>
@labadzak: Haha sama nie wiem :D
nie no tak serio, to raczej nie chciałabym spędzić całego życia wyłącznie przed kompem, bo boję się że to dla mnie zbyt nudne, stąd ta myśl o AiRze. Zaś na IMIRze może być za dużo mechanicznych rzeczy, dlatego najlepszym wyborem byłby dla mnie AiR na EAIiIB. Ale się nie dostałam :D i teraz nwm co lepsze dla mnie :P
@Kitkaa: trzech moich znajomych pracuje w korpo programistycznych, dwóch projektuje linie montażowe, trzeci programuje PLC a jeszcze jeden jest najnormalniej konstruktorem i robi w autocadzie plus jakieś obliczenia. Wszystko zależy tak na prawdę w okół czego się podczas studiów zakrecisz.
Studia skonczylismy rok temu.
@Kitkaa: Automatyka na elektrycznym jest przereklamowana :) Mówi to z ciężkim sercem absolwent takowej. Na takich studiach i tak trzeba samemu popracować nad tym co Cię interesuje, studia dadzą pewne podstawy teoretyczne i miejsce zaczepienia w temacie. Z umiejętnościami praktycznymi jest różnie, czasem lepiej, czasem gorzej.