Wpis z mikrobloga

#wykopowypupil kolejna odsłona ;)

Księgowanie na koncie jest o 11, więc przez noc nic nie wleciało, ale muszę zrobić post, bo jet WAŻNA sprawa i to bardzo

Dzwoniłam dzisiaj do babki, która ma dwie lotki w Poznaniu (hodowla, ogólnie sporo różnych zwierzaków ma, a lotek się pozbywa), I są trzy opcje -

1. Samica 1,5 roku, samczyk 2 latka – 800 zł. Samica odrobinkę oswojona, samiec dzikus, co nieco utrudnia mi działanie przy nich. (http://olx.pl/oferta/lotopalanka-lotopalanki-samiec-i-samica-parka-poznan-CID103-IDavpsw.html#6caff0e4bf)

2. Trzy samice i niespokrewniony samiec (Wiek podobny). Najważniejsze jest, że są bardzo mocno oswojone, chętnie same wchodzą na ręce. Cena oryginalna 2500 zł, babka powiedziała, że jak do weekendu odbiorę, to za 2000 zł mi sprzeda. I tu najważniejsze – ja z własnej kieszeni jestem w stanie dorzucić… 500 zł? Po prostu na więcej mnie nie stać, czekam na rachunek za prąd, który wyniesie drugie tyle i więcej, więc z kwotą 500 zł jestem w stanie sobie poradzić. MIRKI. Uda jeśli udałoby nam się uzbierać tyle kasy do piątku… wiem, że to bardzo dużo pieniędzy, zdaję sobie z tego sprawę, ale paczcie jaka okazja! :D (http://olx.pl/oferta/lotopalanki-4-osobowe-stadko-3-samice-i-samiec-lotopalanka-CID103-ID8xobp.html#6caff0e4bf)

3. Dwie samice i samiec za 1800 zł (pierwsza opcja + jedna samica z drugiej opcji)

Jak dobrze pójdzie i wystarczy pieniędzy – w weekend jadę po odbiór ;) Babeczka powiedziała, że do drugiej opcji daje mi całą dietę jakąśtam, nie mogę zapamiętać nazwy, czyli jedzenia będzie na ok 2 miesiące, do tego cały przepis, co i jak, co bardzo ułatwia działanie.

Teraz specjalnie napiszę tutaj do @Blaszki, a nie w komentarzu, bo skoro lotka ma tylu właścicieli, to uważam, że każdy powinien to wiedzieć! I BEZ WYJĄTKÓW.

@Blaszki, mój drogi! W związku z tym, że posiadasz trzy lotki, to mam do Ciebie kilka pytań

1. Napisz mi proszę w jaki sposób je karmisz. Godziny karmienia, czym je karmisz, czy używasz specjalnych diet, które już guglowałam, ogólnie jak wygląda taka zabawa w karmienie? Czy dużo to to je?

2. Czy faktycznie można to oswoić, żeby wziąć na ręce i nie zjadło Cię całkowicie?

3. Czy faktycznie zapach samca jest tak silny i nie do wytrzymania? O której one się uaktywniają wieczorem?:) Czy zjadają człowieka, jak ktoś obudzi je w dzień?:)

4. Co z tym podłożem… Zdecydowałam się na akwarium z pelletem (ściągnęłam to z burunduków), ale skoro one będą wcinać pellet, to nie może być najzdrowsze?

5. Jak przeżywają transport, jak najlepiej je transportować.

6. Czy jakoś dogrzewasz te małe nietoperze? Bo widziałam, że ludzie czasem robią promenniki ciepła na górze…

To by było na tyle na początek. W związku z tym, co pisać wcześniej Blaszki, chyba zrezygnuję z akwarium, na rzecz otwieranego dołu na drzwiczki i faktycznie gazety na spód, bez innego podłoża. Dzisiaj przy robienie klatki muszę to dobrze przemyśleć.

Jeszcze jedna sprawa, odnośnie kamerki – mam internet z Plusa w pracy, na którym mam 10gb neta. Jeśli kamera będzie miała być online całą dobę (albo chociaż na porę wieczorno-nocną, jak zwierzaki „działają”), to będzie trzeba to jakoś rozwiązać. Ja nie wiem, nie umiem, nie znam się, tu koniecznie będę potrzebowała pomocy kogoś z zewnątrz (sama instalacja kamery i czegokolwiek jeszcze potrzebuję, to dam radę, jednak wpaść na pomysł co i jak – nope)

Wczoraj z @pieczywowewiadrze (właściwie to on wymyślił, ale nie przypiszę mu całej chwały ;DD) rozwiązaliśmy problem wołania. Pierwszy komentarz pod wpisem jest komentarzem dla tych, którzy chcą być wołani. Plusujcie sobie wpis standardowo, tych nie będę wołać – jeśli chcesz dostać powiadomienie – zaplusuj też pierwszy komentarz. Wtedy nie będzie burdlu, nie będę wołają osób, które na mnie krzyczą, ze je wołam, nie powinno wtedy być podwójnego wołania ;D

Poza tym – większych przemyśleń nie ma, zdjęć też nie, bo od wczoraj wieczora nic się nie zmieniło ;D do usłyszenia przy kolejnym wpisie! :)

Właściciele lotek:
@Tea @kibellos @magrusia @Ccore @MR_PIERNIK @MANDRAS @niepoprawnyhumanista. @latko @krzyk4cz @Sandovan @kamdz @WZR1ONE @acquen @Sneakerro @kazut @NiSziq @SanFabe @popal @Jormungand @Goblin21 @Dragday7 @mlody18 @przyzwoity @lol2x @dlolb @maz00r @AGGETA @HAMRADIOOP @PICZABOCIANA @Genleman @x2one @akuku69 @SIDI @RobenPL @Ciast @Gannta

Fanpage - Strona - Allegro

#lotopalanka #lotka #terrarystyka #smiesznypiesek #chwalesie #szczecin #gadzibastion #wykopowypupil Jak ktoś jeszcze jest leniem i nie sprawdza tagów, a chciałby być wołany - to śmiało pisać do mnie ;)
Khaleesi - #wykopowypupil kolejna odsłona ;)

Księgowanie na koncie jest o 11, więc...

źródło: comment_HyU2jDbPFlQePyGqLcobgwYjmHTFx7bP.jpg

Pobierz
  • 98