Wpis z mikrobloga

Wiele było nitek z polecaniem filmów, ale takiej nie widziałem. Do rzeczy. Podajcie dobre filmy, które wyróżniają się konceptem, pomysłem, fabułą albo w jakiś inny sposób są unikalne - i napiszcie co takiego je wyróżnia.

Ode mnie:
Memento (2000) - kolejność zmontowania scen w sposób, który stawia nas w sytuacji, w jakiej jest bohater z problemami z pamięcią
A Scanner Darkly (2006) - cały film przetworzono do postaci filmu animowanego, wykorzystując technikę rotoskopową
Filar (1962) - krótkometrażowy, 28 minutowy film składający się z pokazu slajdów i narracji
K-PAX (2001) - facet utrzymuje, że pochodzi z innej planety
Wróg (2013) - facet oglądając film rozpoznaje osobę wyglądającą tak jak on i usiłuje się dowiedzieć kto to
Pogrzebany (2010) - cała akcja rozgrywa się w trumnie
Locke (2013) - cała akcja rozgrywa się w samochodzie

#film
  • 4
  • Odpowiedz
@Sieloo: Człowiek z Ziemi - koleś przed przeprowadzką do innego miasta spotyka się ze znajomymi w swoim domu i zaczyna opowiadać swoją historię (o tym, że żyje od kilkunastu tysięcy lat, itp.). Ogólnie akcja całego filmu toczy się w jednym pomieszczeniu, główny bohater opowiada historię swojego życia, a pozostałe postaci co jakiś czas wtrącają swoje uwagi i wątpliwości.
  • Odpowiedz
Konceptem czy konstrukcją? Bo jeżeli łapie się k-pax i wróg to w zasadzie dałoby radę podciągnąć niemalże każdy film nie będący letnim blockbusterem (no, może lekka przesada ;d).
  • Odpowiedz
@petozaur: Obojętnie czym, chodzi o filmy, które się wyróżniają i zapadają w pamięć.
@Hahazard: W jednym pomieszczeniu wiele filmów powstało, dlatego wymieniłem filmy w innych, jeszcze mniejszych obiektach.
  • Odpowiedz