Wpis z mikrobloga

Poznań nie ma szczęścia do prezydentów :(

Po latach rządów Grobelnego, który zostawił Poznań jako jedną wielką galerię handlową bez wizji rozwoju, nareszcie nadeszła zmiana. Sam bardzo wspierałem kandydaturę obecnego prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Ale to, co gość wyczynia, jest żenujące.

Po pierwsze, nadal niewiele się zmieniło, może oprócz tego, że zlikwidowali w centrum parę niepotrzebnych świateł, hamujących ruch.
Po drugie, rozpętała się lokalna afera podsłuchowa (czy to w ogóle wyszło poza Poznań?) Okazało się, że Jaśkowiak z ekipą inwigiluje urzędników, czytając ich prywatną korespondencję (nawet na Facebooku).
Po trzecie, gdziekolwiek JJ się nie pojawi, usiłuje zbić kapitał polityczny na wspominaniu przyjaźni z Jackiem Kaczmarskim. Rzygać się chce. "MÓJ PRZYJACIEL JACEK KACZMARSKI" pojawia się przy każdej okazji, od zaprzysiężenia na stanowisko, po otwarcie nowego sedesu w Urzędzie Miasta.

Teraz jedynym, czym Pan Prezydent się zajmuje, jest nachalna propaganda w sprawie arabskich imigrantów. Widzicie ten tekst poniżej? Really?


Link do wpisu ze screena: https://www.facebook.com/jaskowiakjacek/photos/a.1500387953531179.1073741831.1494751557428152/1670958543140785/?type=1

#poznan #polityka #imigranci #boldupy #4konserwy
artem91 - Poznań nie ma szczęścia do prezydentów :(

Po latach rządów Grobelnego, k...

źródło: comment_fz5OPTJ0migjXG6n8BGTtbM2npiSl32y.jpg

Pobierz
  • 9
@MasterSoundBlaster: już od dłuższego czasu chodziły ploty, że ekipa JJ inwigiluje urząd, a zwłaszcza ludzi pozostałych po Grobelnym. Ostatnio miejscowa GW opublikowała spory artykuł na ten temat - http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,18754210,wszystkie-haki-ludzi-prezydenta-jacka-jaskowiaka.html

Wiem, że to GW, więc może wkleję parę istotnych fragmentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Nie tylko maile były inwigilowane. Pod koniec maja Marta Komorska, młoda pracownica gabinetu prezydenta, korzysta z prywatnej poczty na Facebooku. Rozmawia z koleżanką Eweliną
@artem91: Grobelny byl spoko, został oczerniony przez srodowiska lewackie, np. Prawo do miasta (wiekszosc tych afer jest wyssane z palca i maja sie nijak do rzeczywistosci). Jaskowiak to typowy POlityk, idzie tam gdzie slupki wyborcze rosna.
@zosiaa: Grobelny zatrzymał rozwój miasta i był największym szkodnikiem Poznania ostatnich dwudziestu lat. Już Kazimiera Szczuka byłaby IMHO lepsza na stanowisku prezydenta miasta. Co nie zmienia faktu, że Jaśkowiakiem też jestem załamany :(
@artem91: no ja mam jednak przeciwne zdanie o Grobelnym. Wez sobie obejrzyj jakies debaty przedwyborcze i zobacz jak sie rzeczowo wypowiada o tym co mu zarzucano ze cos tam "mogl inaczej, lepiej zrobic". Typowy przyklad jak naglowki gazet typu "Grobelas zniszczyl dworzec pkp hurr durr" maja wielka moc opiniotworcza. Przez 16 lat mielismy niezaleznego prezydenta a teraz jestesmy jedna noga juz w tym typowym polityczno-telewizyjnym grajdolku gdzie wazniejsze sa jakies gownoburze
@zosiaa: no ale zniszczył dworzec :D Sam pisałem dwa artykuły na ten temat. Budowa PCC to kolosalny skandal, podobnie galerii Posnania (kto jeszcze pamięta o obietnicach przebudowy ronda, z których inwestor się wycofał?) A wiadukty nad nieistniejącą trzecią ramą?

Grobelny może i był w miarę sprawnym administratorem, bo budżet miasta ma się nienajgorzej, i bezrobocie jest niskie, ale poza tym kompletnie nie miał wizji i pogrążył nas w wiekach ciemnych. Czasami
@artem91: Przeciez za dworzec odpowiedzialne jest w 100% PKP a nie Grobelny, miasto nie mialo ani troche udzialu w planowaniu czy budowie tego. Jedynie układ drogowy wokolo dworca to fakt jest troche na wyrost (te 2x2 pasy w strone wolnych torow). Co do np. przejscia naziemnego to podczas budowy policja zaopiniowala projekt tak, ze nie powinno byc tam przejscia przez ulice bo jest zbyt niebezpiecznie i z tej racji go nie