Wpis z mikrobloga

siemka mirki :)

jak kontrolujecie temperature u swoich podopiecznych oraz wyznaczacie cykl dzień noc? Aktualnie korzystam z termostatu RT2 jednak nie jest wystarczający dla mnie bo właśnie działa tylko dla jednej zadanej temperatury. Myślałem aby kombinować z czujnikami zmierzchu, ewentualnie dwoma termostatami na przekaźniku i takim czujnikiem - do czasu.

Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/dotykowy-regulator-temperatury-sterownik-termostat-i5641545055.html - cena nie jest wygórowana (zwłaszcza jak patrzyłem na inne termostaty cyfrowe dedykowane do terrarium) a możliwości podłączenia dość spore. Noszę się z zakupem, jednak zanim to zrobię to chciałbym się poradzić bo może jakieś rozwiązania mi umknęły.

Żeby nie było spamu to foto P. murinus (RCF)

jeśli jesteś zainteresowany większą ilością pająków obserwuj mój tag -> #pajeczyszaniec

#ptaszniki #pajaki #pajak #pajonk #terrarystyka #hobby #arachnofobia #ptasznik #smiesznypiesek #zwierzaczki
trochę #elektronika i #automatyka
Pobierz K.....d - siemka mirki :)

jak kontrolujecie temperature u swoich podopiecznych ora...
źródło: comment_tdmcAkSVyzcLozvf7oheaKgRc1Fm4jqu.jpg
  • 4
@Knightlord: Najprostsza byłaby opcja ze sterownikiem czasowym a pod nim podłączonym RT-2. Sterownikiem wyznaczasz coby kabel był włączony np. od 8 do 24, a ertekiem temperaturę którą chcesz.
@Papja: no ale wtedy mam pod kontrolą tylko temperaturę w godzinach pracy - poza nimi temp może spaść poniżej wartości pożądanej - powiedzmy że w dzień chce utrzymywać temp 28* a w nocy 22* - dlatego potrzebuję coś bardziej zaawansowanego :P myślałem aby zrobić tak jak mówisz i dać po drodzę przekaźnik który by mi uruchamiał drugi RT ustawiony na temp 22 tyle że gabarytowo by to sporo zajmowało i nie
@Papja: no pewnie i tak :) ale ja mam raczej chłodne mieszkanie, druga sprawa że czasem lubię zostawić okno na noc podchylone - nawet zimą - dlatego też chce mieć pewnośc że w gablocie w której hoduje pająki temperatura mimo wszystko będzie stała i zachowany cykl dzień / noc bez mojej ingerencji :)