Wpis z mikrobloga

@Krzy___ek: a co umiejętność zarabiania i kredyty, bmw do podatku dochodowego, który jest ograbieniem człowieka z jego kasy, bo ktoś żeruje na jego zdolności zarabiania. A ty wyjeżdżasz z jakimiś przegrywami tutaj. Przegrywy to ci którzy liczą właśnie na kasę z podatków bo sami nie potrafią zarobić.
@arczer: Wydaje mi się że przegryw to ty. Mieszkam w dużym mieście wojewódzkim. Codziennie widzę fury warte więcej niż 300 tysięcy, czasem się trafi coś droższego. Widzę młodych synków którzy podjeżdżają pod mcdonalda porsche. Oni nie narzekają i nie płaczą po internecie tylko robią hajs. A ty... no cóż...
@hpiotrekh: To przez lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek - parę lat temu banki masowo je oferowaly, dzięki czemu ludzie nie musieli płacić żadnego podatku od zysku - przy lokatach <10k zł (nie pamiętam już dokładnej kwoty, ale jeżeli chciałeś wpłacić więcej to bank zakładał ci kilka osobnych lokat) podatek po zaokrągleniu wynosił 0 - po jakimś czasie (p)osłowie się połapali i zmienili przepisy tak, żeby to ukrócić.
@Krzy___ek: a co ty możesz o nich wiedzieć jak oglądasz ich przez szybę autobusu czy też obsługujesz w maku. Nie wiesz jaki mają stosunek do podatków, nie wiesz jak to optymalizuja, jak tworzą koszty by nie płacić dochodowego, nie wiesz tez czy nie są to synalki bogatych tatusiów albo gangsterzy. #!$%@? w sumie wiesz a zabierasz głos. Zaczniesz dobrze zarabiać i płacić ciezkie podatki to zacznij otwierać japę dopiero
@arczer: No widzę że trafiłem w czuły punkt. W Polsce klasa średnia zarabia od 3 do 50 tys miesięcznie, więc zdecydowanie wpisuję się w tę grupę i jestem świadomy tego że nie jestem milionerem, ani bogaczem, ani nawet człowiekiem zamożnym, chociaż żyje na całkiem przyjemnym poziomie. Niemniej jednak w swoim życiu mam przyjemność pracować i współpracować z ludźmi nieprzeciętnie bogatymi, którzy tworzyli swoje firmy od zera nie mając "pleców" by po
@Krzy___ek: Prostacko zacząłeś sam - nazywając mnie przegrywem choć nic o mnie nie wiesz. Nie wiesz też dalej, jaki ci współpracownicy i właściciele firm mają stosunek do podatków, jak obchodzą system itd. Właśnie tutaj wychodzi twoja ignorancja w tym temacie, bo jakbyś wiedział coś więcej to byś był świadom, że np. cała czołówka polskiej listy Forbes'a ma firmy porejestrowane w rajach podatkowych. Ich też nazwiesz przegrywami bo nie lubią podatków?
Nie
@arczer: Doskonale wiem jak obchodzą i jak na niektóre rzeczy mają #!$%@?. Znam także ich podejście do pracowników bo kilku z nich to moi koledzy (pomimo różnicy wieku) Dlatego też powiedziałem Ci że to nie system jest winny, bo im system nie przeszkodził zostać milionerami. Zanim zaczniesz szukać winy w otoczeniu, poszukaj jej w sobie samym. Ja jestem świadom że nie mam cech milionera i pomimo kilku prób nie potrafiłem ich