Wpis z mikrobloga

OPowi chodzi o to że pod tym względem XIX wiek był lepszy


@Asterling: ktoś mu każe mieszkać w XXI? Zmienić pracę, wziąć kredyt, cofnąć się o 200 lat. I umrzeć na zapalenie płuc, kiłę albo od knuta zaborców.
@Asterling: Oni nigdy nie palili nie ćpali nie pieprzyli się po kątach tylko po ślubie w łóżku i przy zgaszonym świetle.
Zacznijmy od tego że 200 lat temu było całkowicie inne myślenie. Chociażby z powodu mniejszej feminizacji społeczeństwa czy chociażby z powodu nie dostępnych dla dzisiejszych czasów rzeczy.
To też wpływało na myślenie i sposób życia.
Jednak gadanie że teraz to laski są #!$%@? bo rozbierają się za lajki na fb
@Asterling: No tak zapomniałem że obecnie zdecydowana większość dziewczyn rozbiera się dla fb. Po pierwsze to koło dupy mi to lata. Ich ciało ich fotki ich konta na fb. Jednak jakoś nie zauważyłem żeby praktycznie POŁOWA obecnej populacji znajdującej się na tej planecie rozbierała się na fb za lajki coś mnie ominęło? Nie zauważam też żeby to było zjawisko w jakikolwiek sposób masowe czy zachwalane.
Po drugie kobiety zawsze chciały być
@Skyworld: Przecież nie napisałem że wszystkie ale z tego co widzę to duża część moich znajomych na pejsbuku tak właśnie robi a jak zbierają tyle lajków to widać musi to być zachwalane bo żadnych narzekających pod zdjęciami nie widzę. A wydaje mi się że to ogólnie wynika z tego że teraz jest to całe bezstresowe wychowanie a rodzice nie reagują jak ich dzieci sobie takie zdjęcia wrzucają po prostu gdyby teraz
@Asterling: Ja z kolei uważam że jakby za czasów naszych dziadków społeczeństwo miało dostęp do takich samych rzeczy jak my teraz niczym by się nie różnili od nas.
Nie da się porównywać tamtych czasów z obecnymi z powodu różnic technologicznych/społecznych/ekonomicznych
Dlatego takie gadanie jak na obrazku z podpisem o pełnej prawdziwości tego stwierdzenia wywołuje u mnie zażenowanie.