Wpis z mikrobloga

@bazingaxl: i jeszcze jakiś czas temu bym się z tobą zgodził. Natomiast życie nieco inaczej to weryfikuje. Jeżeli nie zajmujesz się front-end, nie masz papierka z ukończonej uczelni, nie masz statusu studenta, nie programujesz w PHP to dostanie się nawet na rozmowę wcale nie jest łatwe.
Natomiast życie nieco inaczej to weryfikuje. Jeżeli nie zajmujesz się front-end, nie masz papierka z ukończonej uczelni, nie masz statusu studenta, nie programujesz w PHP


@rskk: dalej nie rozumie

od 10lat mniej wiecej po studiach IT jesli nie wyemigrowales albo nie zakladasz biznesu masz wybor

helpdesk - 2k pensji - ta w pl nawet ludzie po polibudzie to biora
sieci - 4k
programowanie - 15k ;) ok 6k dla milej zgody
@bazingaxl: Akurat w moim przypadku jest to Ruby - RoR. Byłem jak do tej pory na trzech rozmowach, gdzie w dwóch zostałem z automatu skreślony jak doczytali, że nie mam studiów.

Helpdesk... za 2k bez tak naprawdę możliwości awansu to mi by się z łózka nie chciało wstawać. Sieci - ciężki temat w Polsce, pracowałem chwilę w firmie która była podwykonawcą IBM, została po kilku miesiącach przez nich wchłonięta i wszyscy
Akurat w moim przypadku jest to Ruby - RoR. Byłem jak do tej pory na trzech rozmowach, gdzie w dwóch zostałem z automatu skreślony jak doczytali, że nie mam studiów.


na samym wykopie 3 ror-owcow bylo
1 siedzi w usa
2 ma wlasna firme zatrudnia za 12k zwiedzil pol swiata kupil nowa honde
3 robi zdalenie za 18k jak pamietam

wszyscy chyba okolo 25lat ;)

idz szybko na zaoczne a nawet dzienne
@bazingaxl: Ja wiem, że ludzie z doświadczeniem w RoR żyją nieźle. Pytanie brzmi jak dorwać się do czegoś żeby te doświadczenie zdobyć. Poza tym ja mam dwa małe projekty które na moje utrzymanie zarabiają. Nie szukam pieniędzy na razie tylko miejsca gdzie będę mógł się uczyć.

idz szybko na zaoczne a nawet dzienne jak cie to boli, od tego roku mozesz zrobic teoretycznie inz. w 1,5 roku ;) malo osob o
Ja wiem, że ludzie z doświadczeniem w RoR żyją nieźle. Pytanie brzmi jak dorwać się do czegoś żeby te doświadczenie zdobyć. Poza tym ja mam dwa małe projekty które na moje utrzymanie zarabiają. Nie szukam pieniędzy na razie tylko miejsca gdzie będę mógł się uczyć.


kompletnie nie rozumiem, masz 2 projekty ktore zarabiaja i nie mozesz roboty znalesc, poprostu mysle ze te firmy u ktorych byles to zwykli idioci ktorzy cie tylko