Wpis z mikrobloga

@zielonek1000: Poniosło mnie przy jakimś masowym dodawaniu znalezisk podczas jakiejś gównoafery tutaj. Nie zboże tylko następne, nie pamiętam, chyba las.
Ale "pracę domową" odrobiłeś :P
@zielonek1000 Ja jeszcze tylko wtrącę:

3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.


Drugie zdanie tego punktu ujdzie ale pierwsze to jakaś abstrakcja.
@Ozor:
Zwłaszcza, że jak noob zacznie grzebać to go pojadą że grzebał i coś spartolił. Co oczywiście niejednokrotnie będzie miało miejsce.
Po prostu ludzie którzy zarabiają na naprawach nie będą pomagać i nie będą pozwalać by pomagali inni.
@zielonek1000 To już zależy kto by odpisywał. Mi bardziej chodziło o to, że nie są w stanie zweryfikować czy ktoś próbował coś zrobić samodzielnie czy nie. Dlatego pierwsza część tego punktu powinna wylecieć z regulaminu.
@elektroda:

Być może elektroda nie ma już racji bytu, idzie nowe pokolenie, jakie jest - każdy widzi po Mirko.

ocenianie "nowego pokolenia" przez pryzmat mikrobloga jest równie sensowne co ocenianie starszego pokolenia przez pryzmat elektrody - można, ale w obu przypadkach jest to krzywdzące dla danego pokolenia, chyba nawet w przypadku elektrody bardziej
@zielonek1000: w sumie nie wiem po co my się tu produkujemy jak do nich i tak nic nie trafi. Jak grochem o ścianę. Tak jak z wieloma innymi negatywnymi sprawami związanymi ze starszym pokoleniem trzeba zaczekać aż wymrą. Przykre ale to jedyne co zadziała na ten beton.
@DrLubicz:
Fakt, że z wiekiem człowiek tetryczeje, ale to niekoniecznie musi być tylko kwestia wieku (sam jestem dość stary) ale raczej mentalności PRL a czasami konfliktów interesów.
Jeśli ktoś zarabia na czymś w realu, to niekoniecznie musi być szczęśliwy jak inni robią coś za darmo w sieci. Syndrom "starej ekipy" jest obecny na wielu polskich forach i uważam to za autentyczną zakałę.
Podobnie jest na audio-stereo, pclab czy ang.pl. Słynna fala