Wpis z mikrobloga

Grzegorz Braun to nie katolik?


@sermaciej: On ma w ogóle inny pomysł na system edukacji, ale zapewne przy zachowaniu obecnego nie optowałby za wyrzuceniem religii ze szkół, a o wyrzuceniu z obecnego systemu, a nie hipotetycznego teraz rozmawiamy.

szkoły jeszcze bardziej niedostosowane do rynku pracy XD


@sermaciej: Sam zapewne jesteś wielkim zwolennikiem Unii Brukselskiej, pamiętaj że Niemcy to tylko jeden z otwartych dla Polaków rynków pracy chcących pracować
  • Odpowiedz
On ma w ogóle inny pomysł na system edukacji, ale zapewne przy zachowaniu obecnego nie optowałby za wyrzuceniem religii ze szkół, a o wyrzuceniu z obecnego systemu, a nie hipotetycznego teraz rozmawiamy.


@TV-Niezaleznych: bzdura, jest przeciwny nauczaniu religii w szkołach

A Ci którzy chcą pracować w Polsce nie potrzebują znać niemieckiego, starczy angielski, może francuski, czeski, węgierski, w dalszej perspektywie chiński, koreański, a jeszcze teraz nawet tfu rosyjski


@TV-Niezaleznych
  • Odpowiedz
prowadzimy największą wymianę handlową


@sermaciej: Ale nie powinniśmy.

niby czemu francuski, czeski i węgierski


Bo to rynki, którymi możemy sobie zastąpić współpracę z Niemcami. Dochodzą kraje skandynawskie, kraje nadbałtyckie i Bułgaria i Rumunia.
  • Odpowiedz
Jan Paweł II w liście Dies Domini mówił, iż transmisje radiowe i telewizyjne ''dają możliwość zjednoczenia się z celebracją eucharystyczną w tym samym momencie, gdy jest ona sprawowana w miejscach świętych'', więc nie traktowalibyśmy odsetka chodzących do kościoła jako wyznacznik liczby wiernych w Polsce.


@PsychoKiller: Zacytowałem jeden z poprzednich komentarzy. Nie - nie jest wyznacznikiem.

dlaczego mielibyśmy przestać współpracować gospodarczo z Niemcami? p------o cię do końca?


@sermaciej: Chociażby
  • Odpowiedz
@analiza-matematyczna: plastykę wyjaśniłem wcześniej. WOS to nie indoktrynacja tylko przedstawienie organizacji państwa, zasad ustroju, podstaw prawa. Muzykę trudniej obronić ale jestem przekonany że chociażby zajęcia rytmiczne przynoszą dzieciom korzyść. [POTRZEBNY PEDAGOG!]

@TV-Niezaleznych: jest już raport z 2015 roku swoją drogą. Poczytaj sobie jeszcze w co wierzą, a w co nie wierzy większość "katolików". Podstawowe dogmaty i poglądy na sprawy w których KRK wyraża jasne stanowisko to protip.

Ale nie powinniśmy.

Peter, nie bądź śmieszny. W imię historycznych uprzedzeń mamy rezygnować z biznesu? Puki co to Niemcy są cywilizacyjnie dużo przed nami i to Niemcy są jedną
  • Odpowiedz
Puki co


@tomekwl3: "Póki co"

Peter, nie bądź śmieszny. W imię historycznych uprzedzeń mamy rezygnować z biznesu? Puki co to Niemcy są cywilizacyjnie dużo przed nami i to Niemcy są jedną z najsilniejszych gospodarek świata.


@tomekwl3: Nie mamy przestać, a mamy ograniczyć. Gdy to my zaczniemy działać w naszym kraju jak Niemcy u siebie i zaczniemy ekspansję po Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii i Bułgarii i krajach nadbałtyckich jak
  • Odpowiedz
@tomekwl3: Muzykę trudniej obronić, ale będę próbował, bo zgadza się to z moją linią programową. Jakby ktoś się postarał, to religie też mógłby obronić, obowiązkowe zajęcia z śmiesznych kroków również.
  • Odpowiedz
jakich moralnych? jest jakieś sąsiednie państwo, z którym wojen nie prowadziliśmy?


@TV-Niezaleznych: Na siłę szukasz argumentów? Głównie chodzi o oderwanie naszej gospodarki od ich, jak będziemy mieli równoległe gospodarki to możemy pogadać o ich inwestycjach u nas i naszych u nich, a obecnie mamy inwestycje na zasadzie wasal-pan.

No może przestańmy współpracować ze Szwecją za Potop? Z Włochami, bo przecież współpracowali z III Rzeszą? Z Hiszpanią, bo również byli sojusznikami
  • Odpowiedz
@TV-Niezaleznych: wiesz co? Kiedyś też byłem "hardym patriotom" i w imię sprawiedliwości dziejowej nienawidziłem wszystkiego co ma jakikolwiek związek z Niemcami. Miałem wtedy 8 lat i obejrzałem "Pianistę". W międzyczasie poznałem troszkę świata, dowiedziałem się jak działa, poznałem ludzi. Dziś jestem tym kim jestem
  • Odpowiedz
@TV-Niezaleznych: Ale człowieku, proszę zastanów się co Ty wypisujesz. Zerwać kontakty z Niemcami "ze względów moralnych"? Sugerujesz ze 59% ludzi nieuczęszczających na Msze ogląda je w telewizji/słucha w radiu i to to samo? Ktoś wyraża chęć podpisania tej listy i od razu wyzywasz go od komunistów? To naprawdę jest niepoważne
  • Odpowiedz
@TV-Niezaleznych: Rozumiem, że na resztę argumentów nie odpowiesz? Ilość Katolików w Polsce jest aktualnie nie do oszacowania. Branie do tych statystyk ludzi ochrzczonych jest strasznym błędem. Wielu ludzi robi to "bo tak wypada" i ze względu na tradycję. Sam słyszę to wśród swoich znajomych, którzy od Pierwszej Komunii nie byli w Kościele, ale swoje dzieci mają zamiar chrzcić. Taka wiara jest nic nie warta.
  • Odpowiedz