Wpis z mikrobloga

1. Wyśmiewaj obywatelską inicjatywę, obrażaj adwersarzy, narzucaj komuś swoje przekonania twierdząc "większość to katolicy".
2. Wyzywaj innych od komunistów, chcących "narzucić swoje zdanie innym".

Co ciekawe, piszą to osoby, którym podoba się decyzja o organizacji drugiego w tym roku referendum, bo "jest to obywatelska inicjatywa, pod którą podpisało się 6 milionów ludzi". Cóż, widocznie jedni są "bardziej" obywatelami od drugich.

Ja naprawdę nie wiem, czemu mnie jeszcze to dziwi. xd
@blusior_lupin: gówno mnie obchodzi, na co katolicy chcą płacić swoje podatki. nie życzę sobie, żeby jakakolwiek działalność KK była finansowana z pieniędzy publicznych, czyli m.in. MOICH podatków, koniec.
@blusior_lupin: problemem jest to że poprawność i przydatność matematyki jest niezależna od światopoglądu. Ponadto nigdzie nie jest zapisane że państwo jest neutralne wobec nauki.

Religia tak, ale jej miejsce jest w salkach katechetycznych / szkołach wyznaniowych. A jej finansowanie przez państwo przy istnieniu funduszu opłacającego związki wyznaniowe przy jednoczesnym braku wpływu organów takich jak kuratoria oświaty czy ministerstwo edukacji na program czy zatrudnianie katechetów jest absurdem. Jeśli państwo za coś płaci
@blusior_lupin: tu przechodzimy do odrębnej kwestii - odpisu na Kościół / podatku kościelnego. Chociaż osobiście, gdybym był rodzicem, raczej wlałbym żeby te dwie godziny tygodniowo poświęcono na matematykę / fizykę / biologię / chemię czy jakikolwiek inny przedmiot. Można by też pokusić się o wprowadzenie w jej miejsce czegoś na kształt etyki, filozofii czy religioznawstwa.