Wpis z mikrobloga

Kto uważa, że #korposwiat > wiele rodzinnych #biznes?

Sensowne korpo zapewnia pewne standardy, a #januszebiznesu nawet kawę i herbatę każą przynosić i odwala się inba z podpieprzaniem cukru itd., co było nie raz poruszane na mirko. Urlop? Dzieci? Dobra bierz, a nie, oddaj, bo wiesz, ciężki mamy miesiąc, przecież nie zostawisz kolegów w potrzebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 53
  • Odpowiedz
@D3lt4: nie zgadzam się do końca z Tobą, opisane przez Ciebie sytuacje zdarzają się również w korpach. Nie każdy rodzimy biznes to #januszebiznesu, jest coraz więcej fajnych małych firm (np. IT). Co do korpo to jak najbardziej polecam na start, tak na pierwsze 5-10 lat pracy. Dłużej ciężko wytrzymać, trzeba mieć specyficzny charakter. Pracowałem już w 3 korpach #zagranico i powiem Wam, że "nigdy więcej". Pracować dla korpo mogę, a
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: Jeśli dzieci prezesa kręcą się po firmie to nie jest to korpo. Nauczcie się odróżniać duże firmy od korporacji. Prawdziwe korpo to wielki, międzynarodowy konglomerat, kilka branż, kilka (dziesiąt,set) tysięcy pracowników i dochody, które pozwalają się równać z niektórymi państwami.
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: To jest domeną dużych rodzinnych firm, tam takich sytuacji jest znacznie więcej.
W moim korpo nie kojarzę takiej sytuacji, no ale u mnie jest tylu kierowników, dyrektorów i CEO, że może taka sytuacja wystąpić.
  • Odpowiedz
Aha no i 200 pracownikow to nie korporacja xD moja zatrudnia 70k ludzi na calym swiecie, w polsce jest 2k a ma byc 3. Tutaj pieniadze plyna strumieniami, przecietny zjadacz cebuli nic dlq nich nie znaczy stad fajne pensje i dobry socjal, dlatego nie mam wyrzutow sumienia gdy caly dzien przegladam wypok albo jebZdzidy
  • Odpowiedz
200 pracowników to w cholerę daleko od wielkiego korpo (+300000 here)


@Usurper: ale szalejecie z tymi liczbami xD
Korpo to nie ludzie, tylko wielkość firmy i pewna jej organizacja. Co to ma zaznaczenie dla pracownika tutaj w Polsce, że taki Deloitte zatrudnia jeszcze 150 tys osób gdzieś tam na świecie. Skoro u niego w oddziale pracuje 150 osób. Czyżby coca - cola była małą korporacją bo zatrudnia na świecie marne 200
  • Odpowiedz
@dj_mysz: Zależnie od firmy. Pracuję w korpo, które świadczy usługi produkcyjne, a na produkcji pracuje jakieś 80% z wszystkich pracowników, a tam owszem, pracują na 3 lub 4 zmiany, w zależności od stanowiska.
  • Odpowiedz