Wpis z mikrobloga

#banki #kartakredytowa #kredyt #cebuladeals

Mirki ostatnio zwróciła moją uwage reklama karty kredytowej w #citibank, co prawda tamta byla jakas fancy, ale przypomnialem sobie ze coś takiego istnieje (bo teraz mi wydadza, wczesniej dupa)

W kazdym razie nie potrzebuje kredytu ani sie zadlużac. Czasami fajnie by było miec mozliwosc kupienia czegos kilka dni przed wyplata bo jest okazja, zamiast pożyczac na pare dni od dziewczyny kase.
Jednak przede wszystkim czesto reklamują się zniżkami do kina, na paliwo, zakupy itd - i to mnie interesuje, oczywiscie robiąc zakupy tą karta, a tego samego dnia ja splacajac.

Jakie macie doświadczenia z tym? Bank zarabia na tych którzy się zagapili i wpadli w ogromne oprocentowania? Te znizki faktycznie fajne? Bezpieczne? Jaki bank w takim razie? #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank chyba nie ma kart?
Konto mam w aliorze i mbanku
  • 5
@ldm666: Zniżki są raczej żałosne. Lepsze będziesz miał w mBanku w mOkazjach. Obecnie w Citi jest karta Simplicity, która jest całkowicie darmowa. Jeżeli będziesz spłacał kilka dni później to nie będziesz płacił odsetek, bo zmieścisz się spokojnie w okresie bezodsetkowym. Banki zarabiają oprócz oczywiście zadłużenia na karcie to na interchange - opłacie która przy płatnościach kartą trafia do banku. W chwili obecnej jest ona wyższa dla kart kredytowych, dlatego banki teraz
@ldm666: posiadam kartę kredytową z wbk która nalicza punkty payback. W bz mam tylko kartę bez konta. Robie zakupy z niej cały czas, a przy okazji wypłaty przelewam kasę żeby ja dopełnić. Dopiero od 54 dni sa naliczane odsetki. Ze spokojem wszystko ładnie się zapetla. Dodatkowo zlecenie stałe na 50zl z początkiem miesiąca, bo coś tam pisze o wymaganej splacie 50zl do czasu rozliczenia.
@ldm666: ja mam kartę kredytową z citi, dostałem do niej na początku 200zl gratis (trzeba było spełnić jakieś śmieszne wymagania). Czasami właśnie jak wypadnie mi coś nagłego i drogiego to wspomagam się tą kartą. Przez pierwszy rok nie mam żadnych opłat, po roku jest jakiś wymóg sumy płatności w danym miesiącu.
Ja mam w BOŚ Banku, za założenie dostałem 600 zł na zakupy w sklepie sportowym. Będę musiał ją trzymać 4 lata (a roczna opłata to chyba 80zl jeśli nie wydasz chyba 8000). Taki kredyt na ujemny procent :P Jeśli nie potrzebujesz niczego z decathlonu itd to Citi Simplicity będzie dla Ciebie