Wpis z mikrobloga

Witam :) Chciałbym się przywitać na dobry początek i dołączyć do Waszej społeczności, jednocześnie zachęcając do zagłębienia się w lekturze mojego pierwszego bloga, który wczoraj miał premierowe wpisy.

Szach ale czy mat?

Pan Prezydent Andrzej Duda w bardzo zgrabny sposób zastawił pułapkę na partię rządzącą - Platformę Obywatelską. W czwartek po głównym wydaniu "Wiadomości" w swoim orędziu ogłosił chęć przeprowadzenia referendum na dzień 25 października 2015 r. W tym samym dniu zaplanowane są w Polsce wybory parlamentarne. Jednak wg pana Dudy, nie ma to żadnego podtekstu politycznego jest tylko spełnieniem woli 6 milionów Polaków, którzy podpisywali się pod wnioskami o referenda. Cóż... Platforma znalazła się w sytuacji bez wyjścia. Cokolwiek nie zrobią jej senatorowie, nie będzie to wyjście dobre. Głosując ZA referendum pokażą, że rząd PO wprowadzając ustawy, o których pyta w referendum Prezydent był całkowicie nieprzygotowany na przyjęcie tych reform a ich przyjęcie było nieprzemyślane, głosując PRZECIW rozpocznie się przeciwko PO kampania, która pokaże że po raz kolejny rząd nie słucha obywateli...


Zmiana Strażnika

Rok 2015, a dokładnie 25 maja tego roku miał być rokiem zmiany. Polacy wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich. Naprzeciw siebie stanęli obecny prezydent Bronisław Komorowski popierany przez Platformę Obywatelską oraz Andrzej Duda wystawiony przez Prawo i Sprawiedliwość. W trakcie kampanii dowiedzieliśmy się, że w końcu nadszedł czas na zmiany, Polacy zasługują na prezydenta, który nie będzie partyjnym aparatczykiem ale prezydentem wszystkich Polaków i Polacy zdecydowali (dokładnie 8 630 627 osób) wybrało Andrzeja Dudę jako nośnika nowych zmian, natomiast "Strażnik Żyrandola" jak o Bronisławie Komorowskim mówili działacze PiS-u otrzymał 8 112 311. Teraz zwróćmy uwagę na te liczby. W Polsce uprawnionych do głosowania było 30 709 281 osób. Wzięło udział w II turze 16 993 169. Frekwencja więc wyniosła 55,34%. Reprezentanci PiS-u nadal nie mogą wyjść z podziwu z jak ogromną różnicą (trochę ponad 3%) Duda pokonał Komorowskiego. Ale teraz przyjrzyjmy się tym liczbom jeszcze bardziej...



Dziękuję

Swoje wpisy będę publikował pod tagiem: #polskatojestcool

#polska #polityka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Banderoza Na jakiej podstawie nazywasz mnie "PiSowym spamerem"? Nigdy na tę partię nie głosowałem, a nawet nie jestem jej sympatykiem, więc na jakiej podstawie wysuwasz przeciwko mnie tego typu wyzwiska? Może gdybyś, chociaż przeczytał to co napisałem, zwróciłbyś uwagę, że w żadnym miejscu nie wychwalam PiS-u tak jak i innej partii politycznej. Chyba że jesteś kolejnym zwykłym ignorantem, który ma na celu wyzwać, tylko po to aby się dowartościować i dokopać
  • Odpowiedz
@PolskatojestCool: Musisz się przyzwyczaić. To normalne na wykopie. Tutaj przeważnie jesteś trollem albo agentem jakiejś konkretnej organizacji: PO, PiS, Nowoczesna.pl, prawackim trollem nasłanym przez Karnowskich ("wSieci") i Sakiewicza ("Gazeta Polska"), lewackim trollem czyli komunistą/socjalistą będącym pachołkiem Michnika, "GW", TVN-u i Tomasza Lisa. Z reguły podejrzliwość i nieufność w sieci jest dobra, z tym, że tutaj doprowadzono to do skrajności i trudno czasem podyskutować merytorycznie. Tymczasem czytam i obserwuję - nie
  • Odpowiedz