Wpis z mikrobloga

Co ten złośliwy maluch to ja nawet nie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba chce się przywitać ze złomowiskiem przed swoją 18-stką.

Mianowicie, przy przekręceniu kluczyka w stacyjce do rozruchu wszystko gaśnie (spięcie jakieś?).
Przy przekręceniu kluczyka tylko na ON radio gra, światła świecą, kontrolki na konsoli palą się jak zwykle - prawie - pojawiło się takie tyrkotanie (jak w 01:09).

Rozrusznik?
Odczepiona masa?
Stacyjka?
Akumulator?

Bezpieczniki sprawdziłem, multimetru nie mam przy sobie ;|
Może jest jakiś Mirek-mechanik do wstępnej diagnozy?

#mechanikasamochodowa #mechanika #warsztatsamochodowy #nissan #micra #k11 #pomocy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  • 8
@aleksander_z: wystarczyło podładować stary i zobaczyc jak napięcie trzyma, sprawdź też czy Ci gdzieś prąd nie ucieka czyli jaki pobór prądu jest na wyłączonym zapłonie no i ładowanie też sprawdź :) Jak stary był tamten aku?
@takelbery: teraz kupiłem jakiś 44Ah (z pamięci ?) wcześniej był 80Ah ... 12V... powiedziałem kolesiowi w sklepie że potrzebuję aku do micry k11 z 98' + na grube klempy (?) ... to do czego się przypina kable - bo to co mi pokazał do japończyków było zbyt cieńkie.... zakładam że przy wymianie rozrządu i pasków klinowych (o to nie prosiłem, ale hurr durr sztywne paski panie wymień) coś spieprzyli bo coś
@takelbery: mam stary, kosztowało mnie to całe 30 złociszy opłaty recyklingowej, najwyżej jutro podjadę po jakiś prostownik i go naładuję przez noc... ale to dziwne że do tej pory jeździł po mieście (trasy po max 20km i pauza) a teraz padł :P
@aleksander_z: ja miałem podobnie wszystko śmigało aż tu nagle kiedys w wakacje pojechałem na działkę, umyłem auto chce odpalić a tu taki objaw :) ale ja miałem myk zrobiony taki że mi auto (Opel Vectra B) sam domykał szyby przy zamknięciu z centralnego był to taki DIY polegający na zmostkowaniu dwóch kabli idących w głównym korycie. Jak się później okazało uciekał przez to prąd :)