Wpis z mikrobloga

Taka refleksja w związku z tą Karyną.
Nacjonalistka w emocjach po bijatykach pomiedzy kibolami wrzuca obraźliwy dla Polaków wpis. Ktoś "życzliwy" natychmiast podsyła go do Maciejczuka i ten publikuje go.
Efektem jest fala nienawistnych wpisów wobec Ukraińców i kraj, Ze ona jest brudnym ukraińskim gównem.Nadzieje że ich Putin wymorduje. I np: "dobry Ukrainiec to martwy Ukrianiec".

A teraz spójrzcie na mnie. Nie raz pisałem że tego typu wulgarnych wpisów o Polsce w rosyjskim internecie jest masa. Niemal każdy artykuł na temat czegos z naszego kraju jest arena nienawisci w komentarzach. Wiele szydzacych z Polski obrazków. Skali tego nawet nie ma co porównywac dyskusjami w ukrianskiej czesci internetu. Ba jak już pisałem czesto broniace Polaków wpisy okazywały sie pisane przez Ukrianców (bo Polakow na Vkontakte niemal nie ma).

Rosjanie twierdza że Polacy to nie naród, że przez cała historię byli pod czyimś butem i teraz pasowałoby go znów zaokupowac bo samodzielnie nie jest zdolny do istnienia, że trzebabyło ten najbardziej parszywy w Europie zdradziecki naród bez honoru zostawić nazistom którzy byli lepsi od Polaków, że Polacy to tchórze bo cała wojne przegrali szybciej niż Rosjanie jedna bitwe,że Polscy żołnierze nie potrafili walczyc tylko pic i rabowac, że jakby tak wysłac Iskandery to nic z Polski nie zostanie i będzie spokój, że Polacy sa antyrosyjscy z zazdrosci bo niczym sie nie moga w swojej historii pochwalic a Rosja to wielki kraj z chwalebna przeszłością i wiele wiele tego typu wpisów i inwektyw znacznie mocniejszych. Wszystko zaplusowane. Na iformacyjnych profilach w Vkontakte to nawet nie czytam wszystkich wpisów tylko te plusowane bo wiem że te najbardziej zjadliwe beda wybijane.
------ ------ -----
I teraz głowne pytanie. Dlaczego u mnie nie wywołuje to takich reakcji że ja piszę że szkoda że ci Rosjanie nie zgineli? Nie pisze "dobry Rosjanin to martwy Rosjanin". Nie czuje nienawisci do Rosjanina który przyjedzie do Polski i nie chciałbym żeby ktoś się na nim zemścił. Ataki na jakąkolwiek osobę która przyjeżdża do Polski pracowac i studiować będa czynem bardzo szkodliwym - powiem mocniej antypolskim. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem obrażania Rosjan i nawet zdarza mi sie zakopywac tego typu tresci jesli nie sa prawdziwe lub naciagane.
A przecież niektórzy zarzucaja mi rusofobię i nienawiść do Rosjan.
------ ----- ----

Może dlatego że ja przegladajc "polskie" grupy na vkontakte wiem że wiekszosc Rosjan studiujacych w Polsce ma o nas pozytywne zdanie i czesto pisza pozytywne rzeczy (te ładniejsze nawet wrzuciłem se w zakładki ;). Tak samo jest z Ukraińcami.
Pomimo to wielu z Wykopowiczów na podstawie jednego wpisu plus wzajemnego obrażania kiboli zieje falą nienawisci do wszystkiego co ukraińskie.
Naprawdę tak łatwo Wami sterować grając na emocjach? Naprawde nie widzicie że mentalnie jestescie bardzo bliscy tej lasce?
Czy pogodzilibyscie sie z tym że ktoś wyraża opinie o Polsce i o Was na podstawie wpisów jakiegoś karka z Polski? Albo po ocenie środowiska polskich kiboli czy nazioli?
fot. Przykładowy komentarz z rosyjskiego internetu - jakas ruska Karyna pisze że Polska i Polacy to zgnilizna od której tylko smierdzi. W drugim zdanie cos o malenkich karaluchach dwóch wyrazów nie znam ale też pewnie coś brzydkiego .

#ukraina #rosja #neuropa #4konserwy
szurszur - Taka refleksja w związku z tą Karyną.
Nacjonalistka w emocjach po bijatyk...

źródło: comment_rYrPqEzUn8csQ2g1CbXyDjN1YZK2Ij4j.jpg

Pobierz
  • 101
Co Rosjan nie dotyczy? Oni przeciez tez maja bohaterów którzy mordowali Polaków gdzie tu różnica?


@szurszur: A Sowieci/Rosjanie robili czystki etniczne, że mordowali dzieci, kobiety i starców z rozmysłem? Nie. Celem była władza, eliminowali tylko niepokornych lub takich, którzy stanowili dla nich zagrożenie. Ukraińcy (UPA) mordowało wszystkich Polaków i nie tylko (nawet Ukraińców, którzy mieli inne zdanie od nich lub nie chcieli brać udziału w mordach etnicznych).

UPA istnieje od ponad
mylisz się, Ruskie Polaków mordowali dlatego ze to Polacy przeczytaj ksiązke Sommera


@pr0t3r: Mam tą książkę, to było ludobójstwo, jednak różnią się w niuansach. Zabierano tylko mężczyzn (i ich zabijano), kobiety i dzieci zostawiano albo przesiedlano na wschód (warunki były złe, więc mogły ginąć w drodze lub na miejscu zsyłki). Jeszcze zabierali dzieci i trzymali je w swoich ośrodkach wychowawczych i wychowywali ich na Rosjan. Ukraińcy mordowali wszystkich bez względu na