Wpis z mikrobloga

#gry #grypc #strategie
Polećcie jakąś fajną strategię RTS, bo ostatnio brakuje mi tego gatunku. Jedyny problem jest taki, że w praktycznie wszystkie AoE, Empire Earth, Cossacks, Warcraft, C&C i inne grałem. Dobrze, jakby była kosmiczna, ale tutaj akurat też znane klasyki pokroju Homeworld, Master of Orion, Sins of a Solar Empire itd już grałem. Znacie coś mniej znanego, a dobrego?
  • 27
@Nasu: Warhammer 40k Dawn of war 1 z dodatkami i od biedy 2ka, 1ka to dla mnie nadal najlepszy rts jaki kiedykolwiek wyszedl.

Z nowych CoH2, seria Wargame no i podobno Grey Goo jest niezle ale nikt w to nie gra.

Ze starych Earth 2140, SpellForce 2.
@Nasu: Jest niezła chociaż boli to że każdy ma te same jednostki ale za to jest bardzo dużo mechanik np możesz zniszczyć całą planetę popychając w nią asteroidę, możesz też budować na kilku różnych planetach.
@corinarh: Pamiętam napieprzanie z kumplem po lanie w DoW - jedynie Starcraft konkurował dynamiką. I świetnie rozpracowany ogólny system - żółwienie w bazie nie miało sensu. A dwójka jako taka taktyczna strategia był całkiem spoko do momentu bycia op gdzieś w 3/4 gry.
@Nasu: Możesz szukać dodatkowych kampanii do Warcrafta 3 swego czasu sporo było robionych przez fanów.

A Twierdza, Twierdza 2 itd...

Może jakieś MOBY cię teraz zainteresują:
League Of Legends, Heroes of The Storm, Strife.

C&C wszystkie przeszedłeś? Bo dużo ich było najciekawsza to C&C Generlas.
@LordDarthVader: Twierdza, Krzyżowiec, dwójka i Legends ograne. Krzyżowca nawet niedawno skończyłem, jedna z lepszych strategii. Tylko granie z komputerem robiło się nudne, bo pałkarze na start i kusznicy na wieżach byli tak przekokszeni, że dopiero na ostatniej mapie pierwszy raz postawiłem mur, wcześniej nie był potrzebny.
A MOBA odpycha mnie samą swoją mechaniką, wolę klasyczne MMORPG.