Wpis z mikrobloga

Rok 2010

- #lublin - ludzie chcący dojechać do #warszawa jeżdżą starymi, zgrzytającymi busami bez klimy i bez niczego, kupionymi okazyjnie przez #januszebiznesu "od Niemca". cena biletu: kilkadziesiąt cebulionów
- #bialystok - sytuacja dokładnie taka sama jak w Lublinie. Podlasie Express na załączonym obrazku, te 3zl nie dotyczy busa, to jest na dachu jakiejs budy za przystankiem)
- na scenie pojawia się #polskibus - nowe, klimatyzownane autokary z darmowym internetem, jedziesz od 2 złotych

Rok 2015
- Lublin: ludzie dalej jeżdżą starymi autokarami z demobilu za grube cebuliony. PolskiegoBusa nie ma, bo zniszczylby lokalny transport
- Białystok: Podlasie Express zmieniło nazwę na PlusBus, kupiło autokary, które niczym nie ustępują PolskiemuBusowi, cena także od 2 zł za przejazd

Już wkrótce
- białostocki PlusBus rozszerza swoją siatkę połączeń, realnie konkuruje o klientów z korzyścią dla tych ostatnich
- lublinianie - sorry ale - są zaściankiem zaścianków Polski wschodniej. Przynajmniej jeśli chodzi o transport, ale też coraz bardziej jeśli chodzi o wizerunek

Na obrazku: na górze Podlasie Express około 2010 roku, na dole ta sama firma (po rebrandingu) obecnie

#transport
k.....k - Rok 2010

- #lublin - ludzie chcący dojechać do #Warszawa jeżdżą starymi,...

źródło: comment_1ItUTkZxTmAxqiSCDr7HOnU10pxDfsyg.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ProjektZ: Dworzec w Lublinie to jest chyba największy hardkor w Polsce (myślę o miastach wojewódzkich). Parę lat temu odbierałem tam kumpla o 1 w nocy, kilka siwych włosów przybyło. Żuleria, bezdomni, Lubartowska, te wszystkie budy, słowem "miałem serce w przełyku lecz nic mi się nie stało". Wesołe akcje widziałem też na dworcu autobusowym we Wrocławiu. Akurat jak wjeżdżaliśmy na jednym ze stanowisk akurat ktoś ciężkie butowanie zbierał, a do naszego
  • Odpowiedz
@konradk: Jest też Żak Express z Augustowa który poszedł identyczną drogą i zamiast robić z siebie ofiarę postawił na walkę i też bardzo dobrze mu idzie.
  • Odpowiedz
@Cinoski: Żak to jest w ogóle ciekawy przypadek, bo konkurencji ze strony PB nie ma. Znaczy nie miał dopóki Żak nie uruchomił kursów z Wawy do Białegostoku. xd Ale oni sobie odrabiają na jeżdżeniu dla Sindbada to mogą sobie na co nieco pozwolić.
  • Odpowiedz
polskibus jest spoko tylko mają te fotele ze sztucznej skóry do których się wręcz przyklejasz w upalne dni (klima to w dużym stopniu niweluje ale jednak) wole plusbusa, więcej miejsca wygodniejsze fotele i taniej

  • Odpowiedz
@konradk: No i trzeba napisać że cały czas działa PKP (obecnie jest zastępcza komunikacja autobusowa) i nawet znalazło się miejsce dla nowego przewoźnika na trasie Białystok-Warszawa: Żak-Ekspress. Da się? Da. Nie da się jak Janusz pod stołem płaci dla innych Januszy.
  • Odpowiedz
@konradk:

PolskiBus tylko na ostatnią stacje metra i potem radź sobie sam

Wilanowska to ostatnia stacja metra? Z której strony?
Metrem dojedziesz we wszystkie wymienione miejsca i nie stoisz w korkach.
  • Odpowiedz
- #lublin - ludzie chcący dojechać do #warszawa jeżdżą starymi, zgrzytającymi busami bez klimy i bez niczego, kupionymi okazyjnie przez #januszebiznesu "od Niemca". cena biletu: kilkadziesiąt cebulionów


@konradk: już 5 lat temu z lublina do warszawy jeździłem nowymi busami z klimą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

niestety, dworzec PKP w Lublinie wygląda jeszcze jak ten z PRL.


@ProjektZ: nie
W.....a - > - #lublin - ludzie chcący dojechać do #warszawa jeżdżą starymi, zgrzytają...

źródło: comment_ozx3JORkba2eKV8VS6858elyPwk3Aqln.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz