Wpis z mikrobloga

Hejo Mireczki jest sprawa! Wczoraj opublikowaliśmy tekst interwencyjny w sprawie chorych opłat za ubezpieczenie pożyczki w Profi Credit o których na własnej skórze przekonała się jedna z naszych czytelniczek. Niewielu już pewnie dziwi, że pożyczając 4 tys. zł możemy mieć do zwrotu kilka tysięcy odsetek, jednak gorzej jeśli pożyczając te 4 tys. okazuje się, że mamy do zapłaty dodatkowe 4,7 tys. za samo ubezpieczenie na życie do pożyczki!!! Sprawą zainteresował się także Rzecznik Ubezpieczonych, a pokrzywdzona zgłosiła to do prokuratury. Chcemy jednak przestrzec przed takimi umowami jak najwięcej ludzi dlatego prosimy o #wykopefekt tego wpisu ,a właściwie artykułu, aby każdy kto planuje wziąć tam pożyczkę zastanowił się jeszcze 5 razy, a pozostali wiedzieli jakie praktyki mogą być stosowane :/


#mfindmirkom #januszebiznesu #oszukujo #ciekawostki #finanse #ubezpieczenia #ekonomia #prawo i ze strony ProfiCredit czyste #cebuladeals
  • 13
@mfind: ja miałam podbramkową syt. 70 dni zwłoki z kredytem inne nie spłacone o czasie udałam sie do profi credit pożyczyczyłam około 6 tyś spłaciłam ten najmniejszy kredyt , fakt ze oprocentowanie kredytu bylo wysokie
@mfind: 1. a ustawa antylichwiarska ?
2. RRSO klientka nie widziała na umowie ?
3. Skoro odsetki tak urosły to musiała nie spłacać, także po części jej wina.
4. za ten ubezpieczenie to UOKiK i gdzie się da, też po prokuratury tak jak napisane.....

Jak żyć gdzie na każdym kroku tylko chcą ludzi wydymać, ale z drugiej strony przecież ciągle się trąbi w mediach o oszustach, a ludzie i tak nie
@piogol1769:
1. Obecna ustawa antylichwiarska nie dotyczy RRSO
2. Ubezpieczenie było zawarte w RRSO, ale tu chodzi o nadmuchane opłaty, które nie mają żadnego uzasadnienia w realu
3. Klientka spłacała regularnie, to koszt samego ubezpieczenia, a nie odsetek :/
4. Do UOKiK też poszła skarga