Wpis z mikrobloga

Dzieńdobry Mirki.
Zgodnie z wczorajszą obietnicą dzisiaj ruszam z #30dnina811. Wrzucam zdjęcie swojej sylwetki oraz parę szczegółów odnośnie tego, co będę robił.

Co tydzień robię fotkę i małe podsumowanie. Na bieżąco będę wrzucał jakiekolwiek zmiany zachodzące i odczuwalne w moim ciele.

Waga na czczo : 74kg

Czy chce zgubić wagę?
Nie koniecznie. Chcę spalić tkankę tłuszczową oraz zrobić trochę mięśni + rzeźby, być po prostu fit. Mieć wytrzymałość, siłę i jakiś zarys mięśni. Nie celuję w rozbudowę masy mięśniowej (narazie).

Mój tygodniowy plan treningowy :

Pon : trening interwałowy połączony z treningiem wytrzymałościowym oraz siłowym (link https://www.youtube.com/watch?v=kxXtc0nmmDQ)
Wt : Interwał na bieżni 25 min ( 5 min rozgrzewka -> 15 min (30 sek sprint 1 min trucht -> 5 min cooling down)
Śr : Odpoczynek lub basen (w zależności jak będzie z siłami i chęciami)
Czw : trening interwałowy połączony z treningiem wytrzymałościowym oraz siłowym
Pt : Interwał na bieżni 25 min
Sob : trening interwałowy połączony z treningiem wytrzymałościowym oraz siłowym lub przerwa (w zależności jak będę się czuł)
Niedziela : regeneracja (sauna)

Dodam, że stosuję taki plan od 3-4 miesięcy i udało mi się spalić około 8kg przy diecie ok. 2300 kcal (męczarnia), waga stanęła w okolicy 73-74. Tłuszcz zszedł znacznie, aczkolwiek został jeszcze wzdęty brzuch i oponka co widać na zdjęciu.

Niżej przedstawiam swój plan na dzisiejszy dzień :

ps. Zanim zaczniecie czytać plan, chciałbym wyjaśnić parę kwestii. Nie będę trzymał się restrykcyjnie zaleceń ludzi, którzy promują diętę 80/10/10. Bardziej skupiam się na samej zasadzie 80/10/10 ale też nie będę siedział z kalkulatorem i wyliczał wszystkiego co do grama. Mniej więcej policzyłem wartości odżywcze i wychodzi około 70-90 z węgli, reszta białko i tłuszcz. To samo tyczy się godzin. Nie siedzę i nie czekam z zegarkiem w ręku aż wybije np. 12 czy 16 i zaczynam wtedy jeść. Będę jadł wtedy, kiedy zrobie się głodny. Nie mam zamiaru się ograniczać w spożywaniu węgli. Czy będzie to 2000, 2500 czy 3000 kcal, nie ma to znaczenia. Chcę sprawdzić na sobie, czy to prawda co głoszą weganie high carb (no limit carb).

A więc, dzisiejszy dzień wygląda mniej więcej tak :

8:00
700ml wody + sok z 1 cytryny

8:30
zacząłem jeść banany (10 sztuk) nie będę jadł wszystkich naraz, jem na zasadzie, do syta. jak nie odczuwam głodu, przestaje. wczoraj zjedzenie 10 sztuk zajęło mi około 2 godzin, lecz dzisiaj już jestem troszkę bardziej głodny i obstawiam, że wyrobie się do 10:00

11:00
trening interwałowy połączony z treningiem wytrzymałościowym (link : https://www.youtube.com/watch?v=kxXtc0nmmDQ)

12:00
zacznę jeść mango, ananasa (może zrobię sobie z nich szejk z płatkami owsianymi) oraz będę podjadał co jakiś czas czereśnie, bez określonego limitu czasowego, po prostu jak zgłodnieje

16:00
ciepły posiłek, 600g ziemniaków gotowanych do tego duże porcje warzyw (będę wrzucał zdjęcia z przykładowych posiłków)

16:00 - 20:00
będę jadł niewielkie ilości migdałów orzechów brazylijskich, pestek ze słonecznika oraz pestek z dyni

około 20:00
ostatni posiłek, 100g soczewicy z marchewką, selerem, cukinią, 1 łyżką zmielonego siemienia lnianego - do tego surowy szpinak skropiony cytryną

Podsumowując : Białko/Tłuszcz/Węgle (mniej więcej)

1 posiłek - 10 bananów - - 12 / 4 / 282
2 posiłek - 1 mango, ananasa, 50g płatków owsianych, czereśnie - 11 / 6 / 180
3 posiłek - 600g ziemniaków z warzywami - 13 / 1 / 125
4 posiłek - soczewica z warzywami - 26 / 1 / 60 -
co łącznie daje :

62 g białka / 12 g tłuszczu / 647 g węgli
Do tego podbiję tłuszcz i odrobinę białko orzechami i łyżką siemienia lnianego co da około :
75 g białka / 35 g tłuszczu / 660 węgli

Ostateczny podział kalorii :
300 / 315 / 2640

Wychodzi mniej więcej tak jak powinno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dieta #wegetarianizm #weganizm #wege #fitness #odchudzanie #raw
h.....b - Dzieńdobry Mirki.
Zgodnie z wczorajszą obietnicą dzisiaj ruszam z #30dnina...

źródło: comment_OuX9W1sZgJmIDYg0E15XkNIyHCQOHqa6.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Jasne, obejrzałem też kilkadziesiąt filmików różnych wegan stosujacych tą dietę i zdecydowałem, że sam to sprawdzę. To już nie kwestia wiary czy niewiary, a sprawdzenia czy to działa :) pozdrawiam
  • Odpowiedz