Wpis z mikrobloga

Moja siostra pracowała przez jakiś czas w Burger Kingu (wakacyjna praca) i opowiadała mi, że wszystko bardzo świeże, restrykcyjne przestrzegają norm BHP, wołowina w burgerach smażona ze świeżego mięsa (a nie jak w MC z gotowych mrożonych kotletów), warzywa to samo (przypominam, że cebulka w BigMac jest przygotowywana w MC z proszku), a wszystkie burgery przygotowywane są na zamówienie klienta (natomiast w MD robią 'zapasy' i później dostajemy zimne kanapki).
Nie wiem czy się orientujesz, ale mięso w Macu jest najwyższej jakości. W ubojni, z której Mac bierze mięso, mój cumpel jest kierownikiem i takich wysokich wymagań co do jakości mięsa jak mac nikt nie ma


@Stickman1337: no, przynajmniej jeden, który się zna na rzeczy.

Mięso w maku jest najwyższej jakości. Szkoda tylko ,że burgery wysmażają tak mocno przez co traci ono większość walorów smakowych.

ale składniki mają najwyższej jakości i
@Kejran: tylko w BK mięso nierzadko jest mniejsze od bułki, a w MC nigdy tak nie ma.

raz miałem mało kasy i za 5 zeta wziąłem chilli cheese z BK to mięsa szukałem i ledwo znalazłem. A za tę samą cenę miałbym Mc Double w maku, czyli dwa kawałki mięsa o średnicy takiej jak bułka.
@durielek: No to jest fakt, BK jest troche droższy ale jak dla mnie pare kanapek jest fajnych i raz na jakiś czas więcej kasy można zmarnować.

Wogole dla mnie te fastfoody wszystkie to kwestia spróbowania nowości tylko, jak mam iść na bigmaca i zjeść za 15zl małą kanapeczke to wole już chińczyka albo kebaba.