Wpis z mikrobloga

Wczoraj byłem w hipermarkecie!
W jednym z tych co waży się samemu owoce i warzywa a jako że robię jutro ogromny gar lecza musiałem się zaopatrzyć w składniki. Jakiż byłem zdumiony gdy czekając w kolejce do wagi byłem świadkiem ciekawego procederu. Grażynka waży dwa jabłka nakleja etykietę na worek i dorzuca drugie dwa jabłka do worka z etykietką. Żeby to było raz, no rozumiem - trafiłem na patologię - zdarza się, ale nie. Na 8 wizyt przy wadze 5 klientów zrobiło to samo. A to z pomarańczką, a to marchewką, a to pieczarką, z cebulą też a jakże. Z mą kobietą zaczęliśmy specjalnie obserwować to co się dzieje przy wagach i powiem Wam drodzy mircy że to jest #!$%@? dramat. Gorzej niż cyganie kleptomani. Co najlepsze ludzie dorzucają te owoce bez jakiegokolwiek skrępowania. Ludzie wyglądający na pozór przyzwoicie i kulturalnie, żadna tam patologia z żałobą za paznokciami.
Wiecie co jest najsmutniejsze. Kupiłem mojemu psu 5 marchewek i zapłaciłem za nie 76 groszy. Jak głęboko trzeba mieć zakorzenione cebulalctwo i złodziejstwo żeby dorzucić sobie jeszcze trzy sztuki i zrobić z siebie złodzieja dla 30 groszy.

#cubulactwo #patologiazewsi #warszawa #zlodzieje #patologiazmiasta #receopadaja #smutek
  • 166
@Snuffkin: Dieta psa powinna składać się jedynie z 45-50 procent z mięsa. Dodatkowo do tego mięsa powinno się dodawać takie składniki jak: starta marchewka, pietruszka, trochę selera, odrobina soli oraz siemienia lnianego. To koty są obligatoryjnymi mięsożercami. Dlatego nie powinno się podawać kociej karmy psom ponieważ składa się prawie wyłącznie z białka, ponieważ może to skutkować niewydolnością nerek.
@UlfNitjsefni: proponuję przejść się i poobserwować, jak pisałem wyżej ja również wcześniej tego nie widziałem dopóki Grażynka nie zafundowała mi spektaklu z bardzo bliska (moja obecność nie robiła na niej wrażeni) i potem zaczęliśmy obserwować co ludzie robią odchodząc od wag.
@DawajMario:
cumplu, nie ma czegos takiego jak oszustwo w formie kradziezy - jest to po prostu oszustwo z 286 kk.

@Mantigua:
raczej do 2 lat - praktycznie 100% ze ostatecznie byloby to uznane za wypadek mniejszej wagi. no chyba, ze ktos by zajumal 10 kg jakiejs super papryki czy czegos tam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

ciekawostka - w druga strone (w sensie sprzedawca np. dociaza wage
@DawajMario:

Słyszę ze wsząd o krainie wielkich patriotów, wspónocie, solidarności międzyludzkiej, uczciwości, postawie chrześcijańskiej. A ja idę do sklepu i widzę ludzi rozkradających stragan z cebulą. Gdzie VIII - nie kradnij? Gdzie szacunek do cudzej własności?

Mario nie zgrywaj się. Ty nie wiesz, że polski katolicyzm to bohaterska walka z tęczą na Pl. Zbawiciela?

Kto by się przejmował pierdołami typu "nie kradnij", "nie cudzołóż" albo "nie bij swojej kobiety" ( ͡
@DawajMario: Taki naród. Właśnie wróciłem z basenu "na Rudzie" w Rybniku. Idę z kumpel, który spotyka swoich znajomych. Wywiązuje się gadka-szmatka, ktoś mówi, że super basen, nawet cena akceptowalna, bo 10 zł. Nagle jeden z Januszy: "hehe, jak to 10 zł? my płacimy 5 zł hehe".

Co się okazało? Przed wejściem stoją zwykłe kasy i automaty z biletami. Janusze kupują ulgowe w maszynie i przechodzą przez automatyczne bramki. Nikt tego nie