Wpis z mikrobloga

@kozio23: Ja #!$%@? xD

Nikt tego nie robi, wszyscy czczą życia oddane przez zwykłych ludzi takich ja czy ty, po to żebyś mógł teraz pisać i myśleć po polsku.

Jak myślisz, że wojny da się powstrzymać takim #!$%@? o braku podziałów to nawet nie ma o czym pisać. Albo jak chcesz do jedź gdzieś do arabów i wytłumacz im, że wojny są głupie i to tylko sztuczne podziały ( ͡°
oponuję tylko za tym, aby nie przedstawiać działań wojennych jako coś wartosciowego, podniosłego, gdzie można zostać bohaterem itd


@kozio23: nie no trzymajcie mnie bo nie wytrzymam. Idź poczytaj o Powstaniu Warszawskim i wtedy się dowiesz za co ci ludzie zebrali chwałę.
@LOLWTF: czy powstanie było głupotą? Nie wiem, nie jestem na tyle dobrze poinformowany, żeby stwierdzić to ze 100% pewnością. Wiesz, z jednej strony były szkopy a z drugiej ruskie. Polska była między młotem a kowadłem.
No i nie zauważyłem żeby 1 sierpnia szczególnie gloryfikowano samo powstanie. Zauważyłem natomiast, że ludzie oddawali hołd ludziom, którzy udział w tym powstaniu brali i w tym powstaniu ginęli.
@Namespoofer: oczywiście, że wojny dało się uniknąć xDDD. Wystarczyło olać lizanie dupy Brytyjczykom i kontynuować polską politykę kontaktów z Niemcami. Wtedy byśmy mogli zachować wobec Niemiec neutralność, a nawet liczyć na ich wsparcie w walce z Sowietami. Ale że byliśmy cwaniakami, to Niemcy musieli sobie zabezpieczyć tyły, więc zamiast dogadać się z Polską, dogadali się (tymczasowo) ze Stalinem. I w ten oto sposób wojny nie uniknęliśmy. A jak należało uniknąć?

Jasne
@flejwaflejwaplejapleja: jeżeli uważasz, że ZSRS nie zaatakowaliby prędzej czy później to lepiej wróć do książek.
Czemu III Rzesza zaatakowała Rosję? I czemu przeszła po zasypanych okopach? W naszym położeniu nie było mowy o pokoju i neutralności - czy byśmy byli z Brytyjczykami czy z Hitlerem - wojna by była.
Sprawdź też sobie ilu z tych 15% to byli Żydzi, którzy i bez wojny byliby zamordowani. Dało się zmniejszyć straty, ale nie
@Navrazz: Ale Hitler nigdy w Rosji nie upatrywał sojusznika, poza tym jedni i drudzy się nie lubili i stali sobie na drodze do dominacji. Ponadto, nie mówię też, żeby być z Niemcami bff. Niemniej, odwleczenie wojny nawet na 2 lata by nam bardzo pomogło, a gdybyśmy mieli w 41 zaatakować Rosję razem z Niemcami, to byśmy ich tam #!$%@?. Niemcy zaś od nas niczego nie musieli chcieć. Ponadto, gdyby mieli po
@Namespoofer: Przecież właśnie pisałem, że ruskie i tak by zaatakowali, a Niemcy niekoniecznie. W naszym położeniu oczywiście, że była mowa o pokoju i neutralności, ale tylko przez chwilę. Do 41 roku, w którym WP miało być w super formie, wystarczyło współpracować delikatnie z Niemcami - pozwolić im na walkę z Brytanią i Francją, cośtam pohandlować, dogadywać się jak wcześniej w sprawie Czechów chociażby. Słowem, kontynuować politykę Marszałka. W 41 moglibyśmy spokojnie
@flejwaflejwaplejapleja: trudno mi z Tobą polemizować ponieważ średnio orientuje się w przedwojennej polityce Polski. Dlatego moje komentarze są bardziej luźnymi przemyśleniami.
Chętnie natomiast poznałbym Twoje zdanie na temat: "co by było, gdyby nasi sojusznicy (Francja, Wielka Brytania) nie okazaliby się #!$%@? i wsparli Polskę w wojnie" oraz "co by było, gdyby doszła do skutku wojna prewencyjna przeciwko Niemcom w '33 lub '36?"
Ogólnie rzecz biorąc, wojny raczej nie uniknęlibyśmy, bo tak
@flejwaflejwaplejapleja: Zgaduje że czytałaś Zychowicza, miło czytać takie komentarze sam staram się uświadamiać ludzi że od 1934 stosunki z naszym zachodnim sąsiadem to istna ulga i odprężenie której nikt aż tak bardzo się nie spodziewał. Hitler chciał wyciągnąć pomocną dłoń ale niektórzy woleli mu na nią napluć i zwiać za granicę.

Przyczyną myślenia ludzi że III Rzesza była największym złem leży już tylko i wyłącznie w powojennej propagandzie bolszewickiej. Same zbrodnie
@Fitzpatrick: Dokładnie. Dla mnie Rzesza i Sowieci to, suma sumarum, jeden #!$%@?. I tyle. Teraz czytam "Obłęd 1944", widzę jakiś artykuł na natemat, gdzie głównym zarzutem jakiegoś profesora, historyka IIWŚ, jest to, że optuje za paktem z Rzeszą. Jeszcze komuna nie umarła...

@Navrazz: Piłsudski proponował prewencyjne uderzenie, ale tamci się wydygali. Gdyby to doszło do skutku, to zapewne nad Niemcami zostałby powołany jakiś protektorat (żydowski zarząd powierniczy xD), a my