Wpis z mikrobloga

@rss: @inplaz: tak, ale czym innym jest mówienie że zostało zorganizowane powstanie, może i bohaterskie ale tragiczne w skutkach, więc jedyna walka do jakiej powinniśmy dążyć to walka o to aby już nigdy nie zawisło nad nami widmo wojny w której takie cechy były potrzebne a czym innym kwieciste przemowy pełne zwrotów typu

" jestem przekonany, że warto dzisiaj nawiązywać do wychowawczego programu Szarych Szeregów - dziś, jutro, pojutrze, po
@kozio23: niestety, ale wojna czasami nie jest do uniknięcia, a obrazek przypomina tych wszystkich zachodnich naiwnych lewicowców apelujących o jednostronne rozbrojenie - bo Związek Radziecki na pewno pójdzie za naszym śladem. Niestety: #rakcontent . Patriotyzm to sztuka służby ojczyźnie jak najlepiej i w czasie wojny i w czasie pokoju, a nie bajeczki o tym ze możemy wprowadzić pokój na całym świecie.
@kozio23: 1/5 to 20% ludności. Do tej liczby nawet Polska się nie zbliżyła, zanotowaliśmy 16% strat w ludziach. Czechosłowacja zaliczyła stratę 2.25% ludzkości, co daje jej miejsce przed "aktywnie" biorącymi udział w wojnie Wielkiej Brytanii, Włochami czy Austryjakami.
@kozio23: i licz dalej te swoje śmieszne procenty - pewnie, moglibyśmy, tak jak Czesi, z automatu się poddać i dać wymordować bez mruknięcia wszystkich Żydów w naszym kraju, których było od groma.
Tej wojny NIE DAŁO się uniknąć - to nie my byliśmy agresorami jak i również prowokatorami.
W ogóle może powinniśmy grzecznie się spakować i oddać ziemię, aby mieli swój upragniony lebensraum? Jedna z największych durnot jaką ostatnio przeczytałem.
@Kiedys_Mialem_Fejm: @Namespoofer: co ja poradzę na to, że całkowicie wypaczyliście mój przekaz? Nie mówię, że dało się uniknąć II wś a oponuję tylko za tym, aby nie przedstawiać działań wojennych jako coś wartosciowego, podniosłego, gdzie można zostać bohaterem itd: jeśli oduczymy młodzież głupiej dumy z powodu jakichś wyimaginowanych podziałów to mamy szansę, że tak wielkie konflikty w następnym pokoleniu się nie wydarzą. Jak narazie gloryfikujemy ludzi tylko dlatego że gdzieś