Wpis z mikrobloga

@Klejnot_nilu: mieszkam nieopodal - kawałek na północ, przyjdzie wołana Qzka jutro to wszystko wyjaśni. Tylko powiedz w dwóch słowach czy jesteś zadowolony z zakupu - chociaż nie mam co pytać chyba, takich włochów nie można nie kochać :)
  • Odpowiedz
@Qzka: No to gratuluje zakupu, autko jest genialne i przede wszystkim zadziwia w trasie, wygłuszenie jest na na prawdę świetnym poziomie.
Nie chce zniechęcać czy coś, ale dobrze na Twoim miejscu byłoby zainwestować we wtyczkę diagnostyczną pod złącze obd. Ja zaoszczędziłem juz z dwie stówki na diagnostyce u elektryka ;)
Jak się sprawdza dieselek? Ile żłopie ropki? Mój benzyniak na trasie przy prędkości 120-130 i wyprzedzaniu non stop pali 7.4-7.6
  • Odpowiedz
@Klejnot_nilu: W trasie ponad 7, a po mieście ok. 8, więc nie jest źle, w trasie naprawdę świetnie się spisuje, sprawdzaliśmy go na autostradzie i rzeczywiście autko w środku ciche, wszystko jest dopracowane :) Dzięki, że mówisz o tej wtyczce, zainteresuję się tym tematem na pewno, na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę?
  • Odpowiedz
@Qzka: ja używam takiego ustrojstwa:
http://www.aliexpress.com/item/2014-Latest-Version-Super-Mini-ELM-327-Bluetooth-OBD-II-Works-On-Android-Torque-MINI-ELM327/942877382.html

Dobrze jest sprawdzić, czy wiązki absu pod kołami się nie obluzowały, mi jedna poszła pod sprężynę co skończyło się wizytą u elektryka i lutowaniem obwodu.
Kup sobie rolkę żarówek w5w 12v 5w bo bardzo lubi je przepalać, szczególnie oświetlenie tylnej tablicy.
Jeśli przy hamowaniu będzie pokazywać kontrolkę "Check running lights" to znaczy, że do tylnej lewej lampy dostaje sie woda, albo trzeba
  • Odpowiedz
@Klejnot_nilu: przeciez to nie ma leciutko ponad 8 do 100 tylko 9 i wazy blizej 1200 a nie 1100. Ale osiągi jak na taki samochodzik są baaardzo dobre, nie przeczę, trochę ponad 0.1km/kg to już coś przy takich autkach.
  • Odpowiedz
@Klejnot_nilu: o manewr :> tam się da w ogóle wiek sprawdzić? nie jestem into Instagram. Ile kosztowało OC jeszcze nie wiem wszak auto dopiero stoi na przeglądzie i drobnych naprawach - kupione w sobotę. Wołaj Qzka koło piątku to już będzie pewno wiedziała
  • Odpowiedz