Wpis z mikrobloga

@8-bit: najlepiej najpierw zacznij od przebieżek i to najlepiej przed siebie (nie po bieżni na stadionie w kółko), że wzmacniać więzadła... To tak ogólnie poza tematem stabilizatora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może ktoś z Mireczków używa stabilizatora stawu kolanowego? Jestem po rekonstrukcji ACL i potrzebuję czegoś, bo boję się wrócić na boisko bez dodatkowej stabilizacji. Używany będzie do piłki nożnej i biegania. Budżet do 300zł. Preferuję coś z zawiasem, jak na przykład


@8-bit: A co radzi fizjoterapeuta?
@grecki: Ortopeda, który mi składał wiązadła radził kupić jakiś stabilizator zawiasowy. Fizjoterapeuty niestety nie mam i muszę się zdać na swoją intuicję przy zakupie. Generalnie chyba zdania są podzielone w kwestii tego, czy wogóle powinno się używać takiego sprzętu, dlatego pytam, szukam, zanim się zdecyduję. Wiem, że ciężko będzie wrócić na boisko bez stabilizatora, bariera psychiczna może być trudna do przeskoczenia. :)
Ortopeda, który mi składał wiązadła radził kupić jakiś stabilizator zawiasowy. Fizjoterapeuty niestety nie mam i muszę się zdać na swoją intuicję przy zakupie. Generalnie chyba zdania są podzielone w kwestii tego, czy wogóle powinno się używać takiego sprzętu, dlatego pytam, szukam, zanim się zdecyduję. Wiem, że ciężko będzie wrócić na boisko bez stabilizatora, bariera psychiczna może być trudna do przeskoczenia. :)


@8-bit: Nie miałem aż takiej kontuzji (tzn raz mi kość
@8-bit: 3,5 miesiąca temu przeszedłem rekonstrukcje acl. Wiedz, że orteza kolanowa jest refundowana w 100%. Musisz dostać skierowanie na nią od lekarza. Ile jesteś po zabiegu? Do 12 miesięcy po operacji nie powinieneś grać w piłkę. Wzmocniles wystarczająco mięśnie, by stabilizowaly kolano?
@SikuDoWanny: Wróciłem już do normalnego funkcjonowania. Odpuściłem sobie piłkę, bo nadal boję się o to kolano, ale zacząłęm biegać. Biegam już bez stabilizatora od ok. miesiąca. W niedzielę startuję w półmaratonie, chociaż mój ortopeda skomentował to tylko słowami "gratuluję pomysłu" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Próbowałem też jazdy na rowerze, ale przy tym odczuwalne jest kolano i będę musiał z tym chyba jeszcze poczekać. Generalnie zdarza się czasami,