Wpis z mikrobloga

@Baron_Al_von_PuciPusia: Czyż, dziwnym zbiegiem okoliczności nie rozmawialiśmy o tym ostatnio?, aż nóż się w kieszeni otwiera jak to się czyta. Moje i twoje powody zmartwień leżą na wierzchu. Moim zdaniem za coś takiego powinien być trybunał albo sąd za działanie ewidentnie na szkodę państwa oraz Skarbu Państwa. A odpowiedzialność żadna;/

#polska #militaria #przemyslzbrojeniowy #przemysl #skarbpanstwa #niegospodarnosc #military #kpinawzyweoczy #ekonomia #marketing #jaksieniepowinnoprowadzicbiznesu #dyskusja
  • 14
@Kaczypawlak: Co do "wojny" na linii HSW - Bumar - za dużo polityki. Trudno jest ocenić, która wersja dalszego rozwoju zbrojeniówki będzie docelowo lepsza. Pozostawienie 2 lub więcej spółek z jednej strony jest pozytywne, bo konkurencja wymusza większą mobilizację każdej ze spółek, a z drugiej strony rozproszenie spółek, które jednak w ostateczności i tak należą do państwa, może oznaczać straty finansowe i polityczne wojenki inspirowane przez ludzi związanych z tymi spółkami.
Co do "wojny" na linii HSW - Bumar - za dużo polityki.


@Baron_Al_von_PuciPusia: Racja, ale polecam Ci się zapoznać z artykułem w wersji papierowej.

Trudno jest ocenić, która wersja dalszego rozwoju zbrojeniówki będzie docelowo lepsza.


Wiesz HSW ma obecnie produkty oraz kontrakty, a Bumar zwalnia ludzi specjalistów i nic nie robi..... a tylko się ośmiesza i daje plamy, patrz Irak, Malezja oraz Indie. Same straty, nie tylko finansowe, ale również wizerunkowe.
Tak jest z Nową Techniką Wojskową, gdzie Bumar nie jest wcale krytykowany, a tutaj piszą jak jest. Mam przegląd to wiem;] Cóż, nie wiem pod jakim mają być wpływem skoro piszą niby naprawdę "niezależnie".


@Kaczypawlak: Nie sądzę, że w rzeczywistości są niezależni. Altair w niejednym artykule "wchodził" w politykę, a nie ma co ukrywać, że NTW i WTO to jak ogień i woda. Przykład: http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=6830

Ale muszę przyznać, że w NTW
Nie sądzę, że w rzeczywistości są niezależni.


@Baron_Al_von_PuciPusia: Są obiektywni jeśli się patrzy na cały sektor zbrojeniowy, NTW skupia się raczej na samej technice wojskowej, do tego ma stałą stronę, gdzie pisze o tym co się dzieje w Bumarze, o HSW cisza u nich, tylko piszą o produktach. Ponadto w NTW poruszają szeroko tematykę umundurowania, marynarki wojennej, zakupu taboru samochodowego i krytykują ile wlezie MON, WTO bardziej krytykuje "zbrojeniówkę". [Tutaj masz
Wiesz, nie widziałem wcale a czytam ją chyba od 2003 roku


@Kaczypawlak: To może dlatego, że dużą część reklam w NTW stanowią te związane z grupą Bumar i np. prowadzą dział "z życia grupy Bumar". (͡° ͜ʖ ͡°)

Tak czy inaczej aktywność polityczna agencji Altair jest jednak dla mnie sygnałem, że warto podchodzić do nich z odpowiednim dystansem, a najlepiej wszystko weryfikować w innych źródłach.

Oczywiście
To może dlatego, że dużą część reklam w NTW stanowią te związane z grupą Bumar i np. prowadzą dział "z życia grupy Bumar". (͡° ͜ʖ ͡°)


@Baron_Al_von_PuciPusia: Ja mówiłem o tym dziale właśnie, a reklamy cóż, w Raporcie też są Bumar-u.

Tak czy inaczej aktywność polityczna agencji Altair jest jednak dla mnie sygnałem, że warto podchodzić do nich z odpowiednim dystansem, a najlepiej wszystko weryfikować w
A w sumie jakie to ma znaczenie?


@Baron_Al_von_PuciPusia: Diametralne, ponieważ to właściciele Magnum-X mieszali się w politykę, a drudzy tylko informowali. System zero-jedynkowy to nie jest, że jak ich sprawa nie obchodzi to olewają temat. Piszą jak jest, więc dla mnie to słaby dowód na ich upolitycznienie. Każdy może mieć sympatie to fakt, ale to nie oznacza zaraz, że wszyscy tam siedzą w partii. Chciałbym zobaczyć inne dowody, bo tu jest