Wpis z mikrobloga

Co mozna zaczac robic ze soba zeby sie jakos ogarnac? Chodkowskiej boje sie robic, ze zrobie sobie krzywde, to samo z Mel B, bo wiadomo, ze nie widzisz siebie jak cwiczysz. Poszlabym na silownie, ale nie wiem co tam robic. "Wyjdz do ludzi, zacznij biegac".. Przydaloby sie wyrobic cialo, bo co z tego zem szczupla, jak mam watle miesnie.
#cwiczenia #fitness #niewiemjaktootagowac
  • 24
  • Odpowiedz
@antylopka: Skoro się boisz, że zrobisz sobie krzywdę to idź na jakąś siłownię z instruktorem.
Koszt odpowiednio większy, ale warto - pokaże Ci co i jak.
Bieganie mięśni Ci nie wyrobi, za to pływanie już prędzej.
  • Odpowiedz
@antylopka: Rower:) rok temu ciężko mi bylo przejechać 20-30 km w tym roku 4 razy przekroczyłem 100 km i będę atakował 200:) zalecam ściągnięcie Endo lub stravy :) wyniki jakie tam osiągam motywują mnie do dalszych treningów:)
  • Odpowiedz
@antylopka, @dziekuje: Moim zdaniem crossfit absolutnie nie jest dla początkujących. Ja również polecam trenera/instruktora na siłowni, który pokaże zarówno podstawowe ćwiczenia jak oraz poprawność ich wykonywania (co jest bardzo istotne).
  • Odpowiedz
@antylopka: Dobra dieta, produkty wyższej jakości i aktywność fizyczna. Oliwa z oliwek, mniej slodyczy, woda/pepsi max zamiast slodkich napojow, ciemne pieczywo, itp;) Do tego jakiś rower, bieganie, na poczatek serie pompek/przysiadow/brzuszków, skakanka;) To mi pierwsze przyszlo do glowy.
Zycze powodzenia, warto o siebie dbac, pozdrawiam
  • Odpowiedz
@spiralout: Z odzywianiem nie mam problemow, nie jem slodyczy za czesto, slodkich napojow nie lubie za bardzo, gotuje sama od 4 lat, wiec jakas swiadomosc produktowa mam. To dzis po pracy zaczynam z cwiczeniami. Przyrzeczenia publiczne realizowane sa z wieksza skutecznoscia, wiec od dzisiaj czas start..
  • Odpowiedz
@antylopka: Zapisz się na siłkę, weź kilka lekcji z trenerem personalnym, licz na to, że pokaże Ci coś sensownego, edukuj się w internecie i ćwicz. Ja też nie miałem bladego pojęcia od czego w ogóle zacząć, ale czytałem na tyle dużo w internecie, że teraz sam daję rady moim znajomym.
  • Odpowiedz
Na niektórych siłowniach są zajęcia grupowe z instruktorem, który podchodzi do każdego indywidualnie i koryguje nie poprawną postawę.
  • Odpowiedz
@antylopka: polecam Ci zumbę :)
też się długo zastanawiałam co robić, co ćwiczyć oprócz rowera, bo wszystkie te cwiczenia typu Chodakowska wydawały mi się strasznie żmudne, nudne. W końcu trafiłam na zajęcia zumby i bardzo sobie chwalę- nawet nie czujesz że ćwiczysz, sprawia to taką frajdę, skaczes, tańczysz do muzyki pobudzając każdą partie ciała, super sprawa! :)
  • Odpowiedz
@GabrielAngelo: dlatego, że to lepsza alternatywa dla osób, ktore regularnie pija zwykle pepsi. swirom od aspartamu dziekuje, max pite w normalnych ilosciach nie jest niezdrowe. nie twierdze, ze jest prozdrowotne, to nie woda jonizowana. poza tym to nic specjalnego w dobie dzisiejszej przecietnej diety czlowieka.
@antylopka: gratuluje decyzji, teraz trzeba w niej trwac. mozesz zalozyc sobie dziennik zmian i robic regularnie zdjecia, potem bedziesz mogla sie pochwalic postepami.
  • Odpowiedz
@spiralout Link, który podałem prowadzi do artykuły w czasopiśmie recenzowanym; nie podejrzewam, żeby autorów można było nazwać świrami. Zadałeś sobie trochę trudu i choćby go przejrzałeś?
Jeśli chcesz czegoś bardziej przystępnego polecam poszukać prac Manfreda Spitzera, niemieckiego psychiatry i neurobiologa. Jego artykuły popularnonaukowe są dostępne w języku polskim.

Co do tego, że w odpowiednich ilościach nie jest niezdrowe - pełna zgoda. Wszystko w odpowiednich ilościach jest dla ludzi. Natomiast nie byłbym
  • Odpowiedz