Wpis z mikrobloga

@wnocy: Mnie żal cokolwiek pisać w Wordzie. W LaTeXu jest tyle pakietów, że aż żal nie korzystać z tego. :D Jest lekki, przenośny, szybki, przystosowany do dużych dokumentów (pisanie książki, publikacji w kilku plikach --- bezcenne).
@japer: jest też parę minusów i niektóre rzeczy trzeba robić baaaardzo na około.
Fajnie, że to jeszcze żyje i są takie rzeczy jak sharelatex.com czy MiKTeX, które pozwalają bezproblemowo zacząć przygodę z LaTeXem.
@wnocy: Co odczułem, to przykładowo problem babela z amsmathem - przedefiniowanie makra \lll, brak kropki w oznaczeniu rozdziału/sekcji etc. i braku w środowisku letter daty w nagłówku + niedziałający z utf8 pakiet do kopert. :v
@wnocy: U mnie LaTeX sypie mi składanie kopert w trakcie, gdy mam znaki diakrytyczne/Unikod jako format. Korzystasz envlaba wraz z Unikodem? Miałeś wcześniej podobne problemy?
@japer: nie kojarzę. Wszystko w UTF-8. Właśnie sprawdziłem. Tekst z pliterkami, w TeXstudio ustawiony UTF-8 i buduje normalnie. Buduję xelatexem, ale nie sądzę, żeby to miało wpływ.
@wnocy: Musi być, bo zawsze ustawiam kodowanie na utf8. :P
Pewnie coś spieprzyłem po prostu w adresowaniu i \makelabels się z deka osrało na widok miliona linijek adresu. :D