Wpis z mikrobloga

Mirki mam do Was wszystkich ważny komunikat!

Tutaj podaję link http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-krwionosny/nie-daj-sie-zakrzepicy_37874.html
wykopujcie go bardzo proszę, wysyłajcie swoim bliskim, znajomym, dajcie do czytania swoim rodzicom, cioci, wujkowi, siostrze, bratu, babci, dziadkowi.

Ku przestrodze:
Bardzo mało osób zna tę podstępną, cichą, zabójczą chorobę. Sama dowiedziałam się o niej dopiero rok temu, kiedy mój #niebieskipasek miał upadek na longboardzie i wtedy wszystko się zaczęło, bo lekarze w szpitalu nie dali mu zastrzyku przeciwzakrzepowego. Okropny ból w łydce, kompletnie nie mógł stawać na tej nodze, chodziliśmy od lekarza do lekarza, dopiero po 2 tygodniach od całego wydarzenia trafiliśmy na lekarza, który skierował nas na USG DOPPLERA. Okazało się, że to zakrzepica żył głębokich. Gdyby trwało to wszystko dłużej.. nawet nie chcę myśleć jak by się to mogło skończyć.
Leczenie zaczęło sie od 10 zastrzyków heparyny na 10 dni w brzuch. Potem przez 3 miesiące przyjmowanie tabletek na rozrzedzenie krwi. Do tego pończocha uciskowa, bez niej nie mógł zrobić kroku. Na całe szczęście zakrzepica została wyleczona, ale lekarz zalecił, że profilaktycznie pończochę powinien już nosić do końca życia. Niestety zawsze już będzie jakieś ryzyko, że choroba może powrócić, ale oczywiście nie musi.
Przede wszystkim należy pamiętać, żeby sprawiać sobie jak najwięcej ruchu, jak tylko to możliwe.

Dlatego apeluję do Was wszystkich, bo to może dotyczyć Ciebie, mamę, tatę, siostrę, brata, żonę, męża, koleżankę, kolegę, znajomych niezależnie od wieku czy masz 20, 25, 30, 40, 50, 60 lat.

Chorobie sprzyja unieruchomienie po urazach, operacjach, szczególnie ortopedycznych i onkologicznych.
Wśród czynników ryzyka są zakażenia, ciąża i połóg, odwodnienie, terapia hormonalna, żylaki, otyłość, udar mózgu, niewydolność serca itd.

Przekazujcie te informacje jak największej ilości osób, niech każdy się o tym dowie. Nie dajmy się tej paskudnej chorobie !
Nigdzie się o tym nie mówi, to błąd, niestety czasem dowiadujemy się kiedy jest już za późno.

NIE LEKCEWAŻMY TEGO ! BADAJMY SIĘ ! NIE BAGATELIZUJMY ŻADNYCH OBJAWÓW!

Jeżeli zareagujemy w czasie jest to do wyleczenia !

NIE MUSIMY UMIERAĆ ! MOŻEMY PRZEŻYĆ PIĘKNE DŁUGIE ŻYCIE U BOKU SWOJEJ UKOCHANEJ OSOBY !

Przeczytajcie sobie artykuł, tam jest wszystko dokładnie opisane.

#zdrowie #choroby #polska #nauka #ciekawostki #swiat #truestory #coolstory
  • 10
profilaktycznie pończochę powinien już nosić do końca życia


@Ledlea: O.o Mi zaraz po skończonej terapii zabronili nosić.
Plus powiedziano mi, że zżg nigdy się nie wyleczy, ale zaleczy i powinnam robić dopplera co jakiś czas, nie brać gorących kąpieli, nie stać za długo itp. Czyli powinnam w wieku 25 lat przejść na emeryturę xD
@Siedzi: Tak to prawda po zakrzepicy zawsze będzie już niestety ślad do końca życia, że była.
Wiem, że mój #niebieskipasek nie będzie mógł już nigdy wykonywać ciężkich ćwiczeń obciążających nogi.
Tak dopplera powinno wykonywać się przynajmniej raz do roku, aby mieć pewność czy wszystko jest w porządku.
@krzywy_banan: A dlaczego niby nie ? Chodzi o to, żeby ludzie uważali, badali się, nie bagatelizowali objawów. Ja napisałam akurat o moim ukochanym, że jeszcze tyle życia przed nami, jesteśmy młodzi, możemy tyle przeżyć razem. I teraz on musi bardzo uważać na siebie, badać się częściej, mówić jeśli coś niepokojącego się dzieje.
@Goglez: czytam i myślę co to może być, nic mi do głowy nie przychodzi, a może warto by pójść do innego lekarza.
Może sobie bandażem elastycznym owiń, to usztywni trochę zawsze i może będzie mniej boleć. A miałeś gorączkę nogi ?
@Ledlea: Tak, wykluczona usg Dopplera. Dał mi jakieś leki, kazał robić okłady z sodu i trzymać nogę w górze. Na usg facetka też uznała że to nie to. Przeciążenie stawu skokowego, jeśli nie przejdzie to pójdę jeszcze raz.