Wpis z mikrobloga

Podczas jednej z wycieczek po szpitalu złapałam się na tym, że rozumiem gdzie jestem. Słowa po grecku nie znam, dopiero potem odkryłam dodatkowe obrazki przy nazwach :) Bardzo pomocne :)

W trakcie badań lekarskich zauważyłyśmy, że lekarze pobierają tu krew. Zainteresowane zapytałyśmy czy jest to np krew tętnicza czy zawsze lekarz pobiera. Okazuje się, że pielęgniarka, nawet ze specjalizacją nie może pobrać krwi, nawet do pomiaru glukozy. Od słowa do słowa, dowiedziałyśmy się, że pielęgniarka nie zajmuje się również opieką nad pacjentem, czyli nie zajmuje się jego higieną, zmianami pampersów czy cewników. Te wszystkie obowiązki leżą w gestii rodziny, albo prywatnej pielęgniarki której koszt wynosi 60 euro dziennie.

Dzisiejsza operacja guza wątroby przeciągnęła się do godziny 15:15, ale jako kraj porządnie dbający o higienę pracy o godzinie 14:55 zespół lekarzy zmienił się, ponieważ o 15 kończy pracę :)

#medycyna #grecja #studbaza #wakacje #szpital #majbajwgrecji
majbaj - Podczas jednej z wycieczek po szpitalu złapałam się na tym, że rozumiem gdzi...

źródło: comment_1qurLMepioW80oh8jhTxEYdT5rXuPXuA.jpg

Pobierz
  • 6