Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki! Dzisiaj mam #problemypierwszegoswiata Mieliśmy w redakcji zapisaną na dzisiaj Mazdę 2, a dostaliśmy 3 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Straszne.
( ͡º ͜ʖ͡º)
W sumie to jest trochę problem, bo #mazda 3 była u nas już z dokładnie tym samym silnikiem, czyli 2 l benzyna 165 KM. Trochę gówniano pisać drugi raz test tego samego samochodu, więc szukamy po innych redakcjach, czy ktoś nie ma np. Golfa czy Civica akurat, żeby zrobić porównanie.
Życzę Wam tylko takich problemów w życiu ;)

Trochę o samym samochodzie. Już miałem 3 z tym silnikiem, więc nie jest dla mnie niespodzianką jak dobre jest to auto. Silnik dobrze ciągnie już od dołu i chętnie wchodzi na wysokie obroty, na których bardzo dobrze brzmi. Pamiętam, że poprzednim razem bardzo niechętnie oddawałem ten samochód - naprawdę dobrze się tym jeździ. Jest dobrze wyciszona, przyjemnie otula kierowcę, w Trójce już po kilku kilometrach czujesz się jak w swoim wozie.

Zdjęcie wnętrza wrzucam w komentarzu.

Spam tagami: #motoryzacja #samochody
Mój samochodowy tag: #mzcars
Dziekan5 - Hej Mireczki! Dzisiaj mam #problemypierwszegoswiata Mieliśmy w redakcji za...

źródło: comment_CBZ3gsAHoY6zdU13JDEoacIqoQHaE1F7.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@ImReally: Teraz to już jest w lwiej części nowych samochodów. Kto by pomyślał jeszcze 10 lat temu, że kompakty będą nie dość, że same hamować i przyspieszać, to jeszcze utrzymywać się samodzielnie na pasie ruchu ( ͡º ͜ʖ͡º) Tego ostatniego "ficzera" akurat Mazda nie ma. Muszę zerknąć do cennika, czy mają w opcji. Focwagen Gofer ma na pewno.
  • Odpowiedz
Muszę zerknąć do cennika, czy mają w opcji.


@Dziekan5: Nie mają. Jest tylko system powiadamiania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu no i pojeździe w strefie martwej, który też działa rewelacyjnie.
  • Odpowiedz
Jest dobrze wyciszona


@Dziekan5: Przy większych prędkościach też? Rozważam ten model, ale naczytałem się w kilku miejscach, że przy prędkościach autostradowych jest bardzo słabo :(.
  • Odpowiedz
@Dziekan5: Z opinii do jakich dotarłem, to same auta są dość chwalone, ale ponoć sama nawigacja Mazdy to straszna porażka (najgorsza wśród nawigacji fabrycznych). Czy miałeś z nią jakieś doświadczenia i podzielasz to zdanie?

Co sam byś wybrał - nową Mazdę 3 ze wspomnianym silnikiem na wypasie czy ok. 2 letniego Mercedesa A Klasy (W176) A200?
  • Odpowiedz
@hyperlink: Jutro jadę w trasę to sprawdzę, bo już nie pamiętam jak działała jak miałem ją poprzednim razem.
Brałbym Mazdę. Mercedes jest przede wszystkim znacznie mniejszy. Poza tym kiedy miałem pierwszy raz styczność z W176 już drugiego dnia jazdy coś się zaczęło pieprzyć. Nie wiem czemu samochód nagle zaczął odcinać w połowie zakresu obrotomierza. Nic nie pomagało. Dotoczyłem się do celu i kilka godzin później, kiedy wracałem do domu już było
  • Odpowiedz
@Dziekan5: To jeśli nie byłby to dla Ciebie kłopot to byłbym wdzięczny za opinię nt. samej nawigacji. Nie chodzi mi tylko o same wytyczanie tras. Może jakieś porównanie np. z TomTomem, Automapą lub Yanosikiem (w tym ostatnim pomijam oczywiście kwestię informowania o zdarzeniach drogowych). Interesuje mnie też samo działanie i intuicyjność interfejsu, jak i jakość ekranu i sposób reakcji (ekran działa bardziej jak pojemnościowy czy oporowy?).

W moim przypadku wielkość auta
  • Odpowiedz