Wpis z mikrobloga

W perspektywie roku czeka mnie możliwość przeprowadzenia się do #rzeszow i pracować tam jako lekarz. Jak tam funkcjonują szpitale i który Waszym zdaniem jest ten najlepszy, bo trochę się boję ze poważniejsze sprawy idą do Krakowa. Ponadto mam prowadzić zajęcia na Uniwersytecie Rzeszowskim, tutaj też macie jakieś uwagi? No i ostatecznie szukać mieszkania (tylko wynajem) w samym Rzeszowie czy dojazd z okolicy jest ok?

#pracbaza #podkarpacie #medycyna
  • 23
@czerwona_muszka: Póki do/z pracy nie będziesz dojeżdżał między 7:30-8:30 i 15:30-16:30 to gdzie byś nie mieszkał dojazd to jakiś kwadrans. Po Rzeszowie się bardzo dobrze jeździ i pora drobnymi wyjątkami i specjalnie nie ma problemów z dojazdem.

Mieszkania na wynajem najłatwiej znaleźć na rzeszowiak.pl, potem na grupie mieszkaniowej na Facebooku, potem na olx i na końcu na gumtree.

Niestety to jedyne co mogę powiedzieć, bo w sumie szpitali nie odwiedzam.
@czerwona_muszka: Niby wiadomo, że kliniki uniwersyteckie zgarniają najcięższych pacjentów, ale jeżeli oddział ma najwyższy stopień referencyjności to ciekawych przypadków i tak nie zabraknie. To nie miasteczko powiatowe, na pewno można tam się rozwijać o ile się chce :)
@ireks: Ja tam nie narzekam. Gdy trwał rok akademicki miałem mały wypadek (lekko pęknięta czaszka). Poszedłem w niedzielę na izbę przyjęć, w ciągu 30min zrobili mi rezonans magnetyczny (gdzie rok wcześniej czekałem na coś takiego w #!$%@? czasu), potem szybko do drugiego szpitala i w sumie po 5h byłem już na mieszkaniu. A dodam, że kolejki w ten dzień były masakryczne.
@czerwona_muszka: Co do dojazdow spod Rzeszowa to raczej w godzinach szczytu troche to zajmuje gdyz wprowadzili buspasy I miasto strasznie sie korkuje. Z tego co wiem to w tym roku uruchamiaja kierunek lekarski na URz, uczelnia raczej uwazana za przytulek dla bezrobotnych, patrzac z perspektywy politechniki. W szpitalu nigdy nie bylem to nie wypowiem sie.
@jednakenergetyk: nie do końca dla bezrobotnych. Przykładowo z Lublina wyciągnęli dr Tabarkiewicza (immunolog) który robił świetne wrażenie na zajęciach i z tego co mówią ludzie jest b.dobry w tym co robi.
@czerwona_muszka: największy to chyba nr 2 na lwowskiej, tam na pewno mają helikopter wiec nagle przypadki tam idą raczej.
Co do zajęć, trzeba pamiętać że na URz dopiero powstała medycyna, pierwszy rok chyba. Co do koneksji, poszukaj hasła "rodziny wciąż rządzą uczelniami, uniwersytet rzeszowski".
Aczkolwiek, jeśli chodzi o Rzeszów, zapraszam, co do dojazdu jest tak jak pisał Sarpens, ogolnie nie ma problemu, miasto przyjazne, czyste, szybko się rozwija, najlepsze :D
@czerwona_muszka: Jak ci ktoś pisze o korkach w Rzeszowie to go nie słuchaj bo widocznie nigdy nigdzie indziej nie jeździł ;). Jest bardzo dobrze, a jak niekiedy trzeba w szczycie poczekać 3-5 zmian świateł to jest to traktowane jako korek gigant i katastrofa komunikacyjna ;).
@czerwona_muszka: Jaką masz tą specjalizację? Najlepiej płacącym i największym jest szpital na Lwowskiej. Czy kogoś odwożą do Krakowa? Tzn. co masz na myśli? Jeśli tam są jakieś specjalistyczne oddziały to odwożą. A jak tu jest kardiochirurgia, oiom to nie odwożą. Trochę denerwuje mnie Twoje podejście Panie z Krakowa.
@mustafas00: nie jestem z krawkowa ;) Po prostu we wiadomościach ciągle się mówi o innych miastach, że przeszczepy, nowoczesne terapia a o Rzeszowie nie można znaleźć absolutnie nic. A nie interesuje mnie wyłącznie praca ale najchętniej jakieś projekty badawcze
@Akryl92: nie no sam będę wynajmować ;)