Wpis z mikrobloga

nie jest naturalne i nie powinno być dozwolone


@goompas: i reszta - przestańcie używać argumentu odwołania do natury. Nie dlatego, że "macie rację" tylko argument naturalistyczny stwarza pozorne wrażenie słuszności, podczas gdy tak naprawdę nic nie znaczy i nic nie udowadnia. Jest po prostu biedną manipulacją. Używanie go jest pozbawianiem siebie i całej dyskusji RiGCzu

błąd naturalistyczny

Zadanie dla was - powymyślajcie sobie rzeczy, które są naturalne, a z którymi człowiek uporczywie walczy.
Zadanie bonusowe - w powyższym komentarzu zamiast natura wstawić słowo tradycja i znaleźć rzeczy, które były tradycyjne, ale uległy zmianie bo człowiek nienaturalnie i nietradycyjnie zastąpił je czymś lepszym

#4konserwy #bekazprawakow #bekazlewactwa #neuropa
  • 69
@Xizor: jesteście parą czy jak? wali mnie czy to jest naturalne czy nie bardziej chodzi tu o to jak zostanie wychowane dziecko. Wychowane w środowisku homoseksualnym ma duże szanse aby homoseksualistą zostać bo jego model rodziny zostaje zaburzony i nauczony jest, że 2 tatusiów/2 mamusie to coś normalnego i dobrego. Owszem adopcja jest dobra, niech homosie adoptują ale moim zdaniem powinna temu towarzyszyć jakaś kuratela lub przymusowe nauczenie związane z seksualnością
Wychowane w środowisku homoseksualnym ma duże szanse aby homoseksualistą zostać


@prisk: [potrzebne źródło] bo nie znam żadnych badań, które wyciągnęło by takie straszenie z obecnej niszy domniemań i chochołów.

A co z rodzinami o zaburzonym modelu rodziny jak:
- samotny tatuś
- samotna mamusia
- dziadkowie
- wujostwo
- po rozwodzie dzieci mają nowe rodzeństwo przyrodnie
- bez rozwodu dzieci mają nowe rodzeństwo przyrodnie
kim one zostają? Samotnymi rodzicami, homoseksualistami, dziadkami
@grzegorz-zielinski: niewolnik? No nie mogę, dodaj jeszcze, że "systemu". Skoro nie jest potrzebna ochrona państwa to edukacja, policja, straż, sądy, opieka zdrowotna itd. też nie jest Ci potrzebna. Ktoś musi całe to gówno trzymać w kupie. Każda skrajność jest niedobra czy to patologiczna rodzina czy homoseksualna rodzina. Z socjologicznego punktu widzenia w pewnych kwestiach para homoseksualna jest dysfunkcyjna. Sory ale kobieta jest inna i przekazuje inne wartości/cechy/poglądy dziecku a mężczyzna inne.
@prisk: tak jak mówiłem [potrzebne źródło] dotyczące wychowywania dzieci przez rodziców homoseksualnych. Dopóki się ono nie pojawi to ta dyskusja będzie jałowa, a ja będę generował prześmieszne wyolbrzymienia twoich pomysłów przymusowych.

Oczywiście za przymusowymi lekcjami seksEdu dla wychowywanych przez
- samotnych rodziców
- dziadków
- wujków
- w rodzinach po rozwodach i wymianie partnerów z przyrodnim rodzeństwem

Oczywiscie za przymusową kuratelą państwa nad dziećmi wychowywanymi przez
- narkomanów, w szczególności palaczy
@grzegorz-zielinski: z tego co widzę po twoim profilu to niezły z Ciebie troll wiec daruje sobe. Wyniki badań, wywiady z dziećmi wychowanymi w rodzinach homo itd możesz sobie zgogolować w parę sekund wiec obsłuż się sam. Poza tym z tonu twoich wypowiedzi mogę stwierdzić, że jesteś też gejem więc tym bardziej nie ma sensu ta dyskusja. Bez odbioru
możesz sobie zgogolować w parę sekund wiec obsłuż się sam


@prisk: mogę, ale to nie ja przedstawiam argumenty, a więc to nie na mnie ciąży udowodnienie swoich racji. Przedstawiasz opinię wyrażoną zdaniem:

Wychowane w środowisku homoseksualnym ma duże szanse aby homoseksualistą zostać


po czym gdy pytam o dane, to umywasz ręce bym sobie poszukał w google.
Nie kolego - dopóki nie pokażesz dowodów na własne tezy to po prostu ściemniasz tudzież
@grzegorz-zielinski:
Stwierdzenie, że coś jest naturalne w kontekście zasad życia społecznego, jest pewnym skrótem myślowym. Generalnie obrońcom "naturalnych" modeli społecznych, chodzi o tradycyjne modele. I gdy stawiasz na równi głupotę argumentu "dobre bo naturalne" z postawą "dobre bo tradycyjne", jesteś w błędzie.

Przemawia przez Ciebie naiwny racjonalizm. Naiwny racjonalista jest przekonany, że człowiek powinien dążyć do tego, żeby wszystkie decyzje podejmować w oparciu o myślenie racjonalne. Tymczasem dziś wiemy, że jest
@prisk: to porzekadlo niestety nijak ma sie do rzeczywistosci, w ktorej przyszlo zyc ludziom z DDA. Syndrom doroslych dzieci alkoholikow jest szeroko zbadany i wynika z wielu traumatycznych przezyc w dziecinstwie. Nie nie da sie tego przelozyc na inne rodziny jednoolciowe.