Wpis z mikrobloga

Od paru lat korzystam z lokalnego dostawy internetu (radiówka). Po woli mnie już krew z tym zalewa. Chciałem przejść na stacjonarny internet od Orange (39zł za 10mb/s). Jak dla mnie była to genialna oferta, bo teraz płacę 40zł za 4mb/s, których i tak nie mam...No ale okazało się to, czego się spodziewałem. Linia telefoniczna w mojej miejscowości ma maksymalną przepustowość do 1mb/s. Wie ktoś kto odpowiada za modernizację linii telefonicznych? Jest to interes gminy, czy może w tym wypadku Orange?

#pytanie #kiciochpyta #internet #zadupie
  • 14
@dawid110d: Sprawdź czy w okolicy nie ma firmy, która zdobyła fundusze europejskie na linie światłowodowe. U mnie, tylko akurat północnej części podkarpackiego firmy właśnie to robią i juz się nie mogę doczekać kiedy skończą. Bo u mnie w domu też jest linia Orange z której nie korzystam bo mam radiówkę.
@dawid110d: Pochwal się jaka to radiówka. U mnie po radiu planujemy teraz sprzedawać pakiety min. 20Mbit/s. Na nowych nadajnikach montujemy sprzęt AC - spokojnie nawet 80Mbit/s do klienta. LTE się może schować.
@brokenik: Ale jak mogę Ci powiedzieć jaka to radiówka? :D
@stolemy: Kupno LTE ma jedną wadę - LIMIT danych. Też mogę sobie ogarnąć LTE od Cyfrowego Polsatu, no ale właśnie te limity...
@TSoprano: Nie znam się na tym, nawet nie wie gdzie mógłbym to sprawdzić
@stolemy: 69zł jest to dla mnie stanowczo za dużo. Obecnie studiuję i w domu praktycznie w ogóle mnie nie ma, tylko tyle co wpadnę tutaj raz na miesiąc albo i rzadziej. Poza mną i siostrą (która też studiuje) nikt w domu internetu nie używa. Max 40zł mogę dać za neta. Wiem, że jest to dość mało jak na dziurę w jakiej mieszkam, no ale więcej po prostu nie opłaca mi się