Wpis z mikrobloga

#gitara #muzyka #pytanie

Jaką kupić gitarę akustyczną dla totalnie początkującego? (nie nie umiem)

Przejrzałem w necie i wybrałem dwie:
Yamaha F 310 - 500zł
Epiphone DR100 - 400zł
Warto dopłacać 100zł do tej droższej? Szczerze mówiąc dopiero mam zamiar uczyć się grać i kupiłbym coś tańszego (nawet używanego), bo nie wiem czy to nie tylko słomiany zapał. Ale z drugiej strony na tyle dobrego, żeby dało się coś zagrać jakby akurat mi się spodobało. Tylko nie bardzo mogę znaleźć jakąś używaną.

Mam zamiar kupić w #warszawa w tym sklepie: http://sklep-muzyczny.com.pl/
Chyba że możecie polecić coś lepszego. Lub ktoś ma akurat coś do sprzedania dobrego.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mk321: Miałem tą yamaszkę, używaną często można dorwać za jakieś 300zł z fajnym osprzętem. Też kupiłem do nauki jak nic nie ogarniałem. Kup sobie już teraz jakąś stalową linkę i wbijaj w nią paluchy lewej ręki, jak kupisz akustyka to ci będzie łatwiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mk321: Yamacha wydaje się konkretną opcją. Kupuj używaną (o ile jest w spoko stanie i bez pęknięć w żadnym miejscu), rysy nie przeszkadzają w grze, to tylko strona estetyczna. W dodatku używana jest nieco pewniejsza ze względu na to, że jakbyś kupił nówkę, to świeże drewno może wywinąć jakiś numer. No i ograna do tego już jest ;) I nie oszczędzaj zbytnio na gitarze, jeśli kupisz używkę, to dużo nie
  • Odpowiedz
@mk321: Będę powtarzał do końca świata i jeden dzień dłużej - Ograj wszystkie akustyki w sklepie i wtedy wybieraj.
Lepiej poświęcić nieco czasu niż kupić w ciemno instrument który nie będzie ci odpowiadał brzmieniowo i technicznie co doprowadzi do szybkiego zniechęcenia.
  • Odpowiedz
Ograj wszystkie akustyki w sklepie i wtedy wybieraj


@Psychonaut: na razie jeszcze nie umiem totalnie nic zagrać. Dlatego chcę kupić cokolwiek, aby trochę się nauczyć (i trochę mam opory przed wydawaniem 500zł na coś na czym się nie znam).

jeśli kupisz używkę, to dużo nie stracisz, gdy będziesz chciał ją puścić w obieg gdy ci się znudzi
  • Odpowiedz
@mk321:
1. Poszukaj w necie jakiś podstawowych akordów. Dwa w zupełności wystarczą.
2. Grając je zwróć uwagę jak wysoko ustawiona jest akcja i czy mocno brzęczy.
I to wystarczy.
  • Odpowiedz
@mk321: mam tego epipoka, kupiłem na pierwszą gitarę dawno temu i nie narzekam, więc jakbyś nie chciał dopłacać do yamahy to możesz i go wziąć od biedy, ale jak koledzy mówią że warto to warto.
  • Odpowiedz
@mk321: Najlepiej weź ze sobą kogoś, kto się zna. Na pewno masz jakiegoś kolegę czy wujka. Mi właśnie kupował akustyka wujek - muzykant (nie mylić z muzykiem), dałem mu 500zł i się nie zawiodłem, od 5 lat mam cudownego Fendera CD60. A sam zaczynałem na Defilu, od którego odklejał się gryf i był warty 10 zł (ps to prawda).
  • Odpowiedz