Wpis z mikrobloga

1. Miej dzisiaj urodziny.
2. Spędź łącznie pół dnia u chorej na raka trzustki babci (i na rozmowach o niej i co dalej), którą każdy dotyk boli, ma przerzuty gdzie się tylko da (żołądek, wątroba, kości i chyba już mózg), praktycznie nie kontaktuje i niemal nie je. Patrz jak cierpi i czuj się bezradny, wiedząc że najgorsze jeszcze przed nią i nie ma szans aby jej ulżyć.
3. Miej przemyślenia, gdzie jest Wasz #!$%@? miłosierny bożek katolicy, widząc tyle cierpienia u niewinnych ludzi.
4. Bądź zmęczony psychicznie i miej dość swoich "najlepszych" urodzin w życiu.

#przegryw #feels #oswiadczenie #ateizm #smutek #przemyslenia #rakcontent #zycieismierc
  • 42
Miej przemyślenia, gdzie jest Wasz #!$%@? miłosierny bożek katolicy skoro tyle zła i cierpienia u niewonninnych ludzi.


@Atexor: to plan boski... Doświadcza ją cierpieniem, aby sprawdzić jej wiarę.
@LOLWTF: bardzo fajne sprawdzenie, zwłaszcza u człowieka który nawet nie wie czy jest rano, czy noc.

Co jak co, ale gość który według niektórych rzekomo stworzył ten świat powinien mieć lepsze sposoby na taką weryfikację a nie na sadystyczne wywoływanie bólu.
to plan boski... Doświadcza ją cierpieniem, aby sprawdzić jej wiarę.


@Atexor: mi się wydaje, że Bóg nie zsyła cierpień na ludzi, bardziej rogaty je zsyła, w postaci chemicznego pożywienia lub ogólnie zgubnej nowoczesności która powoduje ciężkie choroby @LOLWTF:
@wloczykij_96: cóż, tłumacząc dosłownie to się zgadza....

@LOLWTF: moja druga Babcia parę lat temu zmarła z powodu zakażenia po nieprzyjęciu protezy biodra. Do samego końca była pro-religijna (ołtarzyk na każdym stoliku, połowa modlitw w głowie). Mimo, że z nią o tym rozmawiałem to do teraz nie rozumiem jak mogła aż tak usilnie wierzyć. Może, bo byla "prostą Babcią ze wsi", która złą pogodę trsktowała jako sygnał boski za grzechy czy
@magicznyKrzysztof: @SynuZMagazynu: kiedyś ludzie też ginęli. Kataklizmy, wojny, choroby. A ludzie zawsze myśleli, że to boska kara, większy plan, tak musi być i tyle. Nie oczekuję "boskiej pomocy" bo wiem, że nawet jakbym sobie wyrwał z głowy wszystkie włosy to nic nie da, bo nie ma prawa zajść... Nie rozumiem jak ludzie widząc tyle zła na świecie, który rzekomo jest dziełem dobrej boskiej ręki (w różnych religiach) nadal w nich
@michal310: tak, myślę że była zadowolona. Pół roku temu zmarł mój "przyszywany" dziadek... Taki przyjaciel rodziny. Wygrał z rakiem, z czymś tam jeszcze a niespodziewanie i dostał zawału. I tyle. Bez cierpienia w spokoju. Czy tak by nie było lepiej zamiast patrzeć jak cierpi Twój bliski, próbując mu ulżyć a wiedząc, że to i tak prawie nic?

Tak sobie myślałem, że szkoda że w Polsce nie ma eutanazji. Patrząc na to
3. Miej przemyślenia, gdzie jest Wasz #!$%@? miłosierny bożek katolicy, widząc tyle cierpienia u niewinnych ludzi.


@Atexor: w Boga nie wierzę, ale bądźmy poważni, co to za teksty

rozumiem, że według Ciebie każda choroba i niedołężność to dowód na to, że Boga nie ma? :)

poza tym ze Starego Testamentu prędzej wynika, że Bóg jest wredną, sadystyczną mendą, niż 'miłosiernym bożkiem'