Wpis z mikrobloga

1. Miej dzisiaj urodziny.
2. Spędź łącznie pół dnia u chorej na raka trzustki babci (i na rozmowach o niej i co dalej), którą każdy dotyk boli, ma przerzuty gdzie się tylko da (żołądek, wątroba, kości i chyba już mózg), praktycznie nie kontaktuje i niemal nie je. Patrz jak cierpi i czuj się bezradny, wiedząc że najgorsze jeszcze przed nią i nie ma szans aby jej ulżyć.
3. Miej przemyślenia, gdzie jest Wasz #!$%@? miłosierny bożek katolicy, widząc tyle cierpienia u niewinnych ludzi.
4. Bądź zmęczony psychicznie i miej dość swoich "najlepszych" urodzin w życiu.

#przegryw #feels #oswiadczenie #ateizm #smutek #przemyslenia #rakcontent #zycieismierc
  • 42
@SynuZMagazynu: masz rację, kiedyś nie słyszało się tyle o raku. Ale za to były imne plagi i choroby - gruźlica, febra, zawały etc.

I tak - asz również rację w pytaniu "kto te zło wywołuje". Są to ludzie. Jednak czy zamiast finansowania religii, posiadania na ich tle uprzedzeń, ksenofobii itp. nie lepiej jakby zainwestować w rozwój medycyny? Kultury? Szkolnictwa? Savoir vivre?

Ludzie powinni dostrzec, że kluczem do zeozumienia i dobrego życia
Są to ludzie. Jednak czy zamiast finansowania religii, posiadania na ich tle uprzedzeń, ksenofobii itp. nie lepiej jakby zainwestować w rozwój medycyny? Kultury? Szkolnictwa? Savoir vivre?


@Atexor: czyli przechodzimy z tematu Boga do finansowania religii? może to Twoje powołanie aby zrobić z tym porządek, masz prawo, pokieruj ludźmi w dobrym kierunku a nie czekaj na cud w który i tak nie wierzysz
@deroo: to nie tylko ten powód. Jest ich więcej i nie tyczą się tylko zła i cierpienia.

Stary testament to taka "książka fantastyczna" i tyle. Nawet sami katolicy (ba, nawet księża jak się ostatnio od jednego dowiedziałem) nie traktują go do końca poważnie, bo są to tylko takie "wskazówki" i ukazania praw/zasad kiedyś przed 0 n.e.

Jednakże w nowym też są "smaczki" typu mówienie w jednych miejscach o braku innych bogów,
@SynuZMagazynu: łatwo ci mówić aby pokierować ludźmi i powiedzieć im aby mieli przemyślenia egzystencjonalne.

Dzisiaj są w modzie śpiewający dziwacy z brodą (tu akurat popieram stanowisko k.k.) a nie naukowcy, filozofowie, czy inni mądrzy ludzie.

Poza tym ja się do tego nie nadaję. To takie "feelsy" . Muszę się jakoś wyłączyć (nie wiem czy to dobre określenie) po dzisiajszym dniu i wybór padł na wykop... Wybacz więc że schodzę na takie
@SynuZMagazynu: no właśnie mam pretensję, że jak ludzie nadal mogą wierzyć w boga po tylu krzywdach, cierpieniach jakie ich spotykają, czy także w obecnych czasach gdzie nauka coraz bardziej "odbiera siły boskie" tłumacząc je na prawa fizyki, matematyki i chemii.

W ostatnim czasie oglądam film-serial "Korzenie" opowiadający o niewolnictwie i traktowaniu niewolników w Ameryce z perspektywy jednego z nich - Kunta Kinte.

I tak sobie myślę, że wierzący to tacy murzyni,
@Atexor: pół roku temu miałem tak samo. Dziadek jeszcze w październiku bawił się na weselu a 2 miesiące później leżał w łóżku z rakiem pęcherza moczowego i przerzutow praktycznie wszędzie. W ciągu następnych 2 miesięcy juz praktycznie nie wychodził z łóżka i słabo kontaktował. Z osoby zdrowej przekształcił się w warzywo. Do tego każdy dzień utrzymania dziadka przy życiu kosztował 500 zł bo leki głównie przeciwbólowe były nierefundowane. Było ciężko ale
@crystalmephedron: Dzięki wielkie :)
U mnie babcia "na szczęście" nie ma aż tak drogich leków i teraz ma ich mniej niż jeszcze miesiąc temu (chyba uznali, że to nie ma sensu), tabletki na cukier zamieniono na insulinę. Wcześniej to naliczyłem na stoliku 12 różnych pudełek.

Mimo to koszta są koszta gdzie indziej, tu rękawiczki, pampersy, nawilżacz powietrza (on miał być na te upały jako prezent na 50 lat po ślubie w
@Atexor: Masz pretensje, że Bóg którego według ciebie nie ma jest zły? czy,że ludzie w niego wierzą a on im nie pomaga? bo "lecisz" na wiele frontów jak ci wygodnie. Szkoda, że nie widzisz ile wiara w Boga przynosi dobrego, może nawet dzięki tej wierze twój ród rodzinny nie został zatrzymany przez jakiegoś mordercę któremu kościół przypomniał lub nauczył np.nie zabijaj. Dowiedz się ilu alkoholików przestało pić a ilu zdradzać bliskich
@Atexor: mój dziadek z hospicjum otrzymał takie całe łóżko z materacem przeciwodlezynowym i aparat tlenowy. Nie wiem jak oni to zalatwili ale przynajmniej nie trzeba było się kosztować. Płacisz całe życie na NFZ, nie chodzisz praktycznie wgl do lekarza i jak przychodzi coś takiego to ni masz żadnej pomocy w takich chwilach.
@SynuZMagazynu: niby kościół ma też zalety, ale one nie przysłaniają wielu wad. Zwróć uwagę na wyprawy krzyżowe, palenie czarownic, zabobony, czy teraz ksenofobia przed "odmieńcami innej wiary" a także pchanie się do polityki oraz zakazanie in vitro i eutanazji dla wszystkich, nie tylko katolików. jak tylko dla nich to ok - niech cierpią jak chcą i niech się nie rozmnażają jak nie potrafią.

Kościół dostał za darmo dużo ziemi pod kościoły
@crystalmephedron: U nas jedyne co "wywalczyliśmy" to dofinansowanie do tego materaca oraz teraz hospicjum domowe. Jakoś NFZ się nie garnie do pomocy. Ale to nic nowego... Niedawno czytałem o chłopczyku który za kilkaset tysięcy złotych może mieć operację na oko aby funkcjonowało (drugie już stracił), ale NFZ oferuje pokrycie kosztów tylko jego usunięcia. Paranoja. Nic tylko chorować w tym kraju.

Ja już teraz chyba zapiszę się do chirurga, okulisty, laryngologa, dermatologa,
Zwróć uwagę na wyprawy krzyżowe, palenie czarownic, zabobony


@Atexor: To nie byli prawdziwi Chrześcijanie, prawdziwy by nikogo nie zabił od tak, ewentualnie w obronie,a Kościół był okradany, szukając brudów sprawiedliwie było by też do innych środowisk "zerknąć" zwłaszcza, że w szeregach kościoła jest wielu sabotażystów mających na celu niszczyć pokojową wiarę i ty akurat takich "sabotażystów" podajesz na swoje przykłady.
@SynuZMagazynu: wiesz... Podobni sabotażyści są w islamie i nazywają ivh talibami/terrorystami. Wszędzie są czarne owce. I sam zapewne wiesz, że kościół nie jest święty. Wiele zleceń zabójstw było z rozkazu papieży.

Poczytaj sobie o Rodrigo Borgii, jego układach, czy nawet potomstwie.

PS. Czy ty sam popierasz stanowisko kościoła odnośnie eutanazji i in vitro?
@Atexor: Dobrych czynności nie dostrzegasz a tylko złe kilku sabotażystów i na ich podstawie wrzucasz wszystkich do jednego wora, wygodniś jesteś, dobrze, że wiara nie polega na wierzeniu w sabotażystę biskupa czy agenta księdza tylko w Jezusa (na Jezusa też coś masz? może też zlecał niecne czyny?) Wejdź czasami w sumienie jakiegoś ateisty jak tak lubisz wchodzić w cudze sumienia.

PS. a ty popierasz morderstwo człowieka w fazie zarodkowej czyli aborcję?