Wpis z mikrobloga

PKiN jest takim samym symbolem jak radzieckie cmentarze i pomniki na cześć Armii Czerwonej. Cmentarzy bym nie wywoził, niech leżą w spokoju gdzie leżą, ale pomniki powinny być zrównanie z ziemią, razem z Pałacem.

@Tomanizator:

Z resztą, zapytaj ludzi z innych części Polski z jakim budynkiem im się kojarzy
  • Odpowiedz
Gdzie się uczy, bo chyba nie w szkołach.


@Cender: W Warszawie nawet 7-latki wiedza, że Pałac Kultury to spadek po PRL. Wydawane są książki o historii Pałacu Kultury, odbywają się cyklicznie imprezy, w jego obrębie są pomniki robotników, wycieczki są oprowadzane po PK, w szkołach lekturą jest Mała Apokalipsa Konwickiego. Szkoła to nie jedynie miejsce gdzie uczą się historii.
  • Odpowiedz
@motorniczy:
Poczytaj z jaką otoczką propagandową budowany był Pałac Kultury. Kiedy Warszawa leżała w gruzach, ludzie nie mieli gdzie mieszkać i gdzie pracować, postanowiono postawić w centrum miasta wielki, na tamtą chwilę nikomu niepotrzebny gmach, jako symbol polsko-sowieckiej przyjaźni.
Nie uważam, że trzeba go teraz burzyć, są pilniejsze sprawy. Nie uważam, że trzeba go burzyć w ogóle. Można przebudować, przerobić, zmieniając całkowicie kształt i nadając nową symbolikę.
Ale nie można
  • Odpowiedz
@Cender: Ale jak widzisz nie stoi, więc to co innego. Zamek w Malborku też chcesz wyburzyć?
To są oderwane od rzeczywistości pomysły, na szczęście nigdy nie zostaną zrealizowane. :)
  • Odpowiedz
@Wynoszony: ale nikt nie chce wyburzać Cytadeli, gdize na jej stokach leży wielu wybitnych Polaków, tylko Pałac, co Ty porównujesz tu do Malborka...

może inaczej, rozumiem, że pomników i symbli naszego "wyzwolenia" przez Armię Radziecką też byś nie wyburzał, mam rację?
  • Odpowiedz
@Cender: PKiN jest przede wszystkim symbolem Warszawy. Kiedyś o secesyjnych kamienicach mówiono "burżuazyjny przeżytek" i też były pomysły, żeby je burzyć bo również czerwonym się kojarzyły. Niszczenie infrastruktury i zabytków tylko dlatego, że były spadkiem po poprzednich systemach jest bez sensu.

Może zezłomujmy pendolino bo PO ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FenryHord: Jest wiele budynków, mostów, infrastruktury zbudwanych przez sowietów w naszym kraju i nie chcę ich wyburzać. Nie chcę wyburzać Cytadeli ani jakiś poniemieckich kamienic. Chcę wyburzyć symbol sowieckiej okupacji jakim jest pałac kultury, jest też budynkiem owszem, ale przede wszystkim jest symbolem, tak jak wszystkie inne pomniki sowieckiej armii powinny być zrównanie z ziemią, gdyby były jakieś pomniki niemieckeij armii też bym je zburzył. Nie ma sensu utrzymywać
  • Odpowiedz
  • 0
@jokefake: no jest, chociaż traktowany jest przez wielu jako symbol zniewolenia, Polska była też pod zaborami i jest to część naszej historii, wystarczy jednak czasami tylko pamiętać o niektórych rzeczach, a nie je kontynuować
  • Odpowiedz