Wpis z mikrobloga

@Epoche: Co w tym dziwnego? Bolszewicy topili każde państwo we krwi, zabijali elity i degenerowali społeczeństwo. A Franco zachował się nie mniej neutralnie w czasie wojny niż Szwecja czy Szwajcaria, a po wojnie wyprowadził państwo na prostą. Hiszpanie wyszli na tym lepiej niż my na komunie. Poza tym, komuniści mordowali nie tylko Frankistów ale i ich przeciwników. Smutna sprawa.
  • Odpowiedz
@Epoche: Poczytaj komentarze ludzi pod wpisem. Ci sami ludzie plusują komentarz pokazujący obiektywną ocenę rządów Franco. Nikt go nawet nie chwali za mordowanie tylko za uratowanie Europy przed komunizmem i przyzwolenie pomimo swojej lewicowości na reformy gospodarcze.
  • Odpowiedz
@Epoche: Faszyzm trwał krótko i siedział tylko w Hiszpanii. Komunizm i agentura NKWD rozciągnęłyby się daleko poza Hiszpanię i z dzisiejszej perspektywy lepiej dla nas wszystkich, że było tak, a nie inaczej. Oczywiście hurr durr faszyzm lepiej krzyczeć jak ignorant zamiast pomyśleć chwilę.
  • Odpowiedz
@Sztalker:

Faszyzm trwał krótko i siedział tylko w Hiszpanii. Komunizm i agentura NKWD rozciągnęłyby się daleko poza Hiszpanię

I co by się jeszcze stało... Nie wiesz jak by było lepiej bo nie znasz alternatywnego rozwoju wydażeń. Może komunizm w Hiszpanii byłby hamulcem dla ekspansji Nazizmu. Są różne "gdyby", ale Ty wymyślasz tlyko te które wybielą poparcie dla faszyzmu.
  • Odpowiedz
@Epoche: Nie popieram faszyzmu przestań dopisywać swoje farmazony do czegoś. Mówię tylko, że baza wypadowa Stalina na zachodzie Europy sprawiłaby wiele więcej problemów i komuniści w życiu nie wprowadziliby reform gospodarczych tylko pociągnęli ten kraj szybciej w dół niż za korporacjonizmu Franco. Ekspansja nazizmu? Proszę cię nazizm był w Niemczech, Austrii i Chorwacji sam Franco po krótkiej współpracy z Adolfem odciął się od niego i jeszcze pomógł Żydom uciekającym przed
  • Odpowiedz
@Epoche: Ja plusowałem? Nie, ja zaplusowałem komentarz Pattona, który najzwyczajniej w świecie pokazał prawdę co do Franco ja ani on nie negujemy zbrodni Franco, których się dopuścił. Ktoś usprawiedliwia zbrodnie Franco? Popytaj tych plusujących może? Bo jak na razie walisz farmazony i dopowiadasz sobie coś i podobni tobie to plusują.
  • Odpowiedz
@Sztalker: Nie rozmawiam z plusującymi, rozmaiwam z apologetą frankizmu ktory widzi tutaj "lepsze wyjscie" w zapanowaniu faszymu w hiszpanii usprawiedliwając plusujących obrazek, a 85 osob plusujących faszyste to tylko trollowanie na ktore się łapię....
  • Odpowiedz
@Epoche: Nie mamy o czym rozmawiać. Myślisz zero-jedynkowo i kiedyś się może przekonasz, że świat nie jest czarno-biały. Ja z faszyzmem nie mam nic wspólnego potępiam ten pogląd tak samo jak nazizm czy komunizm. Rządy Franco wprowadziły wiele złego terror, cenzura, mordowanie i niszczenie gospodarki, ale fakty historyczne wskazują, że z dwojga złego rządy Caudillo były lepsze dla cywilizowanego Europejczyka (lepsze nie znaczy dobre).
  • Odpowiedz
@Epoche: Znowu komuś dopisujesz jakiś pogląd jakie to typowe dla członków pewnej bekowej grupy na N. Dla mnie faszyzm również nie ratuje cywilizacji, a nawet jej szkodzi poprzez cenzurę i totalitarny charakter, ale w porównaniu z komunizmem dla osób trzecich ma pewną zaletę mianowicie nie jest internacjonalistyczny i zamyka się na danym terytorium przez co stopuje cywilizację tylko tam zaś komunizm zrobiłby to wszędzie. To tyle ode mnie.
  • Odpowiedz
Znowu komuś dopisujesz jakiś pogląd jakie to typowe dla członków pewnej bekowej grupy na N

Czyli jeśli wmymyślasz że jestem z neuropy gdy ja nie jestem, a neuropa to ludzie dopisujący jakiś pogląd, znaczy się że jesteś z neuropy. Ustawaw sobie tęczę.

pewną zaletę mianowicie nie jest internacjonalistyczny

No własnie niestety nie jest internacjonalistycvzny i traktuje populacje ludzką przez łatki jakiś grup i podziałów, sowich i wrogów.. Janusz z białęgo stoku ziomek
  • Odpowiedz
@Epoche: Zedytuj to tak, żeby się dało przeczytać jeśli łaska. Dlaczego niestety? Chcesz, żeby nastał internacjonalistyczny faszyzm z cenzurą, terrorem, niszczeniem cywilizacji i jednym rządem światowym? A tak jest coś takiego nazywa się komunizm polecam się zapoznać. Widzę, że nie zrozumiałeś więc wytłumaczę. Komunizm z założenia jest internacjonalistyczny i chce wprowadzić swój ład społeczny i gospodarczy na całym świecie faszyzm ogranicza się tylko do własnego kraju dlatego niszczy co nam
  • Odpowiedz
Chcesz, żeby nastał internacjonalistyczny faszyzm z cenzurą, terrorem niszczeniem cywilizacji i jednym rządem światowym?

Jeśli mam do wyboru 50 agresywnych faszyzmów w całej europie i #!$%@? się dla honoru boga i ojczyzny to mniejszym złem jest internacjonalna komuna europejska z towarzyszami. Chce zintegrowanej europy bez narodó tylko federacja europejcką. Też jestem komuchem?

Widzę, że nie zrozumiałeś więc wytłumaczę.

Daruj już sobie te "wyjaśnienia". Rozmawiasz z 30 latkiem z wyższym wykształceniem. PRzerabiałęm już
  • Odpowiedz
@Epoche: Szkoda, że nie było nawet zbliżonej liczby rządów faszystowskich w Europie, bo ludzie byli mądrzejsi i mieli głęboko w sercu wartości płynące z naszej europejskiej kultury. Faszyzm Franco na szczęście wszystkich był pasywny, bo zamknął się tylko w swoim kraju w przeciwieństwie do np. Włoch, które wojowało w Afryce. Jeżeli dla ciebie niszczenie cywilizacji, wprowadzanie zamordyzmu, terroru, mordowanie masowo ludzi myślących inaczej na całym świecie jest mniejszym złem to
  • Odpowiedz