Wpis z mikrobloga

Mirki powiedzcie, bo od jakiegoś czasu nie chce mi się sprawdzać co tydzień info, jest jailbreak na najnowszą wersje iOS? I nie piszcie, żebym sprawdził w google bo tyle tych fejkowych płatnych JB się porobiło, że już sam nie wiem w co wierzyć.

Przy okazji kolejne pytanie. Zakładałem appleid dawno temu na USA (z wiadomych powodów), skończyło mi się miejsce na iCloudzie i chętnie zapłaciłbym za powiększenie dysku, ale przez to, że konto było na USA teraz nawet po zmianie kraju nie chce mi przyjąć karty. Ktoś spotkał się z takim problemem i zna rozwiązanie? Ewentualnie jeśli założę nowe konto iCloud to będę mógł bez problemu połączyć je z obecnym?
#ios #apple #iphone #icloud #jailbreak
  • 11
@adizj: PS Wygląda na to, że jest TAIG do 8.4. Nie wiem czy untethered. Dzięki za przypomnienie. Chyba zupdatuje.

PPS http://iphonehacks.com powinno być solidne.

co do drugiej części (za supportem Apple):

Czy mogę połączyć kilka kont Apple ID w jedno?

Kont Apple ID nie można łączyć. Zalecane jest używanie tego samego konta Apple ID w sklepie iTunes Store i usłudze iCloud. Stosowanie wielu kont Apple ID może być mylące
@przemyslany_nick: hmm a ciekawe, czy jak zrobię na backup na telefonie, założę nowe appleid to czy będę mógł przywrócić ten backup.

Co do JB, to pytanie jak z tweakami, w sumie jedyne na czym mi zależy to ccsettings, bo nie mogę znieść tego, że muszę specjalnie wchodzić w ustawienia żeby wyłączyć transmisje danych czy wibracje.
hmm a ciekawe, czy jak zrobię na backup na telefonie, założę nowe appleid to czy będę mógł przywrócić ten backup.


@adizj: raczej tak, ale przywróci Ci razem ze starym kontem. Stawiam, że po prostu to, co poinstalujesz, będzie na telefonie, ale z jednych appek będziesz mógł korzystać po zalogowaniu na jedno konto, a z drugich po zalogowaniu na drugie. Ew. wszystkie będą działały, tylko instalacja/backupy mogą Ci się mieszać przy żonglowaniu.
@adizj: git. Sprawdziłem jeszcze i JB jest "untethered". W każdym razie co do wieści o JB polecam r/jailbreak i http://iphonehacks.com - wygląda jak scamowe, ale znajdziesz tam dokładnie to, czego szukasz. Przycisk "Hacks" i tam wybierasz - jailbreak iOS 8.x, czy jak nie jesteś pewny, to klikasz jailbreak iphone, i pierwszy news będzie miał informacje o nowinach ze sceny czy nawet tutorial, jeśli jakiś nowy jb jest.