Wpis z mikrobloga

Mirki, pracuje ktoś w serwisie GSM?
Mam #nexus4, którego chcę oddać bratankowi. Trzeba zrobić dwie rzeczy: wymienić baterię i zrobić downgrade do androida 4 - może przez instalację jakiegoś #cyanogenmod czy coś w ten deseń (nieopatrznie aktualizowałem go kiedyś do #lollipop, co po czasie okazało się złym pomysłem)
Ile taka operacja mogłaby kosztować? Muszę coś ojcu tego bratanka powiedzieć, on jest techniczna pierdoła i nawet nie będzie wiedział, o co pytać ;)
#naprawatelefonu #android #telefony
  • 11
@singollo: CM wgra nawet największy beton w jakieś kilkanaście minut. Co do baterii to wystarczy kupić na aliexpress/allegro i też wg. poradnika z yt powinno to zająć max 20minut (w tym przerwa na piwko).
@fstab: Kiedyś fleszując nawet się pomyliłem (korzystając z plików z zagranicznego forum) i wgrałem modem nieobsługujący polskie sieci. Nie było problemów z przywróceniem starszego. Swoją drogą miałem już na fonie mnóstwo romów, kerneli z modemami, itd. Nigdy nie było problemów przywrócić poprzednie. Obecnie wróciłem do kitkat ze względu na problemy z wyciekiem ram. Planuję wgrać dopiero androida m (może nawet czyściocha), który ponoć to rozwiązuje. Modowalem różne fony od polpularnych Samsunga