Wpis z mikrobloga

Sęk w tym, że witasz kogoś w swoim domu, ewentualnie gdy jesteś wyraźnie starszy wiekiem lub funkcją. Używanie tego słowa w innych sytuacjach jest wywyższaniem się.


@van-der-staas: ha, wiedziałem, że tak napiszesz. I tak, spuszczać się na kogoś tez znaczyło coś zupełnie innego niż znaczy.
Przyjęło się używać Witam w mejlach, i obecnie zupełnie nic to nie znaczy.
@szaremyszki: Szanowny Panie brzmi dla mnie jak "Ty #!$%@?, tylko grzecznie"


@van-der-staas: witam jest dla mnie OK. Neutralne.

A takie zaczynanie odpowiedzi od "szanowny panie" wlasnie brzmi tak jak pisałem.


@edgar_k: Piszesz tak bo przyzwyczaiłeś się do błędnego i niepoprawnego względem polskiej kultury i historii stosowania słowa "Witam".

Przede wszystkim do osób obcych, kulturalnie jest zwracać się per "Szanowny Panie". Nie wiem czy jesteś nastolatkiem, czy pracujesz w myjni,
@JestemPsem: hoho, jaka psychoanaliza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Primo, pracuje w zagranicznej firmie (i za granica zreszta) - i normalnym jest pisanie "Hello" czy "Hi" - i, o zgrozo, zwracajac się po imieniu. Tak, nawet do obcych ludzi, nawet do starszych. Wiadomo, że jak się piszę do Krolowej, to będzie bardziej sztywno. Stąd zapewne pojawiło się polskie Witam.

Ja rozumiem, że w Twoich kręgach wszyscy macie kija
Szanowny Panie brzmi dla mnie jak "Ty #!$%@?, tylko grzecznie"


@edgar_k: Że co? Nigdy bym nawet nie pomyślał, że ktoś to może tak odebrać o.O Aż mnie zaciekawiło, o co ci może chodzić. Zwłaszcza, że dostałeś 35 plusów. Mógłbyś rozwinąć? Bo to właśnie "witam" kojarzy się z jakimś dnem umysłowym...