Wpis z mikrobloga

#android #smartfon #bojowkaandroid #bojowkawindowsphone #windowsphone #windows #jakitelefon

Mireczki.. Alternatywa dla Meizu M1 Note ? Budżet 850zł maks.
Obecnie od prawie 2 lat jestem posiadaczem windows phona.. ale moja cierpliwość dobiegła kresu. Najważniejsze dla mnie aplikacje nawet nie można nazwać demem porównująć do androidowych odpowiedników... Od strony jakości wykonania też można wiele noki a zwłaszcza MSowi zarzucić.. i opierając się na własnych doświadczeniach, a nie opowieściach z sieci. Miałem do czynienia z wieloma lumiami.. nie jedną rozbierałem na części pierwsze i to jest po prostu kpina co ten producent potrafi odpieprzyć.. Koniec.. mam dość. Jedyne co jest w nich prawilne to clearblack.

Szukam telefonu, koniecznie na androidzie, ze względu na aplikacje. Głównym priorytetem jest ekran.. ma byc czytelny w słońcu i ma mieć głębie kolorów. czarne ma być czarne. wiem, że nie dostane nic co choćby stało koło clearblacka ale mimo wszystko. Meizu ma tą inną matrycę od Sharpa która wykorzystuje inne pierwiastki chemiczne i podobno czarne jest czarne a refleksyjność jest niska oraz m mniejszy pobór prądu niż ipsy.
Telefon ma być też szybki i ma się nie wywalać na cięższych stronach via http. Oraz ma oferować dobrą jakość rozmów.. głównie wysoka głośność. Rozdzielczość nie mniejsza niż 720p, dobry dotyk.. aby się nie psuł i nie uciekał. Interesują mnie tylko nowe urządzenia. Reszta obojętne. Sony odpadają bo nie mają ekranów. topowa z3 ma ekran gorszy niż lumia za 500zł.
  • 10
  • Odpowiedz
@r5678: IGZO to nie inne pierwiartki, tylko inne tranzystory XD Czerń jest dość czarna ale daleko jej do AMOLEDów, troszke do IPSów brakuje ale za to biel jest dobra. W dodatku jest bardzo energooszczedny ten ekran.
  • Odpowiedz
@r5678: mi4i praktycznie wszyściutko widzę w słońcu bez problemu, nie wiem jak z czarnym niestety :P tylko trochę powyżej budżetu xD nie wiem, może lenovo k3 note ?
  • Odpowiedz
@Leniek: ledy przypadkiem nie wypalają obrazu na matrycy.. ? często ekran świeci mi się przez wiele godzin bez przerwy wyświetlając w pewnych miejsach to samo.
  • Odpowiedz
@r5678: nexus6 ma z tym problem, ale pomijalny. Co do innych, musisz poczytać opinie. Czerni i takiego kontrastu jak AMOLED nie zapewni Ci żadna inna technologia
  • Odpowiedz