Wpis z mikrobloga

Mirki wiem że to było wałkowane wiele razy ale proszę o pomóżcie

Troszku zajmuję się gamedevem i pomyślałem o Javie.

Jakie książki polecacie do Javy (mogą być po angielsku).

A jak nie książki to co muszę wiedzieć by zacząć się bawić w #gamedev w Javie (nie że sam tylko żebym ogarniał przerabiając jakiś tutorial).

Wszelkie tytuły i linki mile widziane!

Pozdrawiam ;)

#naukaprogramowania #gamedevpraktyka #java #libgdx
  • 9
@Maixior: Najlepiej to obczaj sobie gamefromscratch.com, moze jakas lynde.com / digitaltutors. Jeszcze lepiej to it-ebooks.info w poszukiwaniu ksiazek do libgdxa i javy (np od Packt Publishing, poletzam, chociaz troche rozdziamdziane miejscami). Ale juz w ogole najlepiej to zaczac od najwazniejszego skilla kazdego developera - czyli wpisywania swojego problemu w google'a i szukanie rozwiazania jak czlowiek ()
@JavaDevMatt: To zależy od poziomu czytelnika. Czytałeś ją na początku swojej przygody z programowaniem, czy już w jakimś stopniu byłeś obyty?

W tym przypadku możesz mieć rację ponieważ chyba źle rozczytałem umiejętności OP - myślałem, że skoro miał coś wspólnego z gamedevem to coś tam, w czymś tam, kiedyś kodził. Z tego co widzę teraz po jego wpisach, to raczej próbował wyklikiwać wszystko. Dla początkującego faktycznie może być za dużo lania
@M4lutki: co do moich umiejętności to rozumiem bardzo dużo (czytam kod i się jako tako orientuję co się dzieje), sam pisałem sporo w GameMaker'ze (tylko skrypty) coś chciałem w Unity ale niee, bawiłem się trochę w Löve2D (napisałem ponga).
Co do tego czego nie umiem to nadal programowanie obiektowe (wiem co to klasa i obiekt, wiem jak się tworzy i na tym wiedza się kończy)
Szukałem jakiś kursów w internecie ale