Wpis z mikrobloga

Gdzie znajdę najtaniej kydex? Na aliexpress najtaniej 14 dolców za arkusz 20x30 cm, znajdę coś taniej?
I druga sprawa - już prawie zrobiłem własnoręcznie nóż, jutro robię okładziny z micarty i zastanawiam się czy polerować ostrze na satynę, czy zostawić patynę po musztardowaniu? Z tą patyną i tymczasową rączką prezentuje się jak poniżej, docelowo będą okładziny z ciemnej jeansowej micarty i nie wiem czy takie wykończenie będzie do niej pasować...
#knifemaking #majsterkowanie #noze #diy
Pobierz xerxes931 - Gdzie znajdę najtaniej kydex? Na aliexpress najtaniej 14 dolców za arkusz...
źródło: comment_whDXyCiiJclY24BRz0RQqvWNZHdQvvU5.jpg
  • 15
@xerxes931: 14 USD to bardzo dobra cena. W pracy pytałem się mojego dostawcy (przemysłowe ilości plastików) i cena oscyluje w okolicach 100 PLN za m2... przy zamówieniu 100m2+.

Chcesz taniej alternatywy do zrobienia kabury? Użyj HDPE, nawe ze starych zużytych butelek po płynie do prania czy do podłogi. Też da się termoformować, tylko w wyższej temperaturze.
HDPE


@xXProLiteXx: z HDPE chyba robione są rury do automatycznego nawodnienia ogrodów, ogólnie bardzo tanie, coś koło 2,50zł/mb rury o średnicy cala, są i większe więc po rozcięciu można uzyskać fajny kawałek materiału.
@barbapapa: albo opakowania po płynie do prania, oleju, płynie do wycieraczek... Które kosztują zero PLN jak pogrzebiesz w garażu albo popytam znajomych. Wiem, bo sam tak zrobiłem sobie kabure na pistolet.